Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?!

2024-05-03 13:55:43; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Xavi tajemniczo! Robert Lewandowski niepewny przyszłości?! Fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: FC Barcelona

Xavi wyznał, że decyzja co do przyszłości Roberta Lewandowskiego w FC Barcelonie zapadnie dopiero po sezonie. Z jego słów wynika, że Polak wcale nie jest pewny pozostania w stolicy Katalonii.

Robert Lewandowski trafił do FC Barcelony z Bayernu Monachium w lipcu 2022 roku za blisko 50 milionów euro. Podpisał wówczas kontrakt do 30 czerwca 2026 roku i zarówno sam piłkarz, jak i klub wierzyli, że zdoła go wypełnić.

O ile pierwszy sezon w jego wykonaniu był naprawdę udany, o tyle w bieżących rozgrywkach napastnik miał swoje wzloty i upadki. Z tego powodu media coraz częściej dyskutują na temat przyszłości 35-latka.

Nie jest niczym nowym, że pensja kapitana reprezentacji Polski to dla klubu duże obciążenie. Jeśli zatem Lewandowski nie będzie gwarantował określonej jakości, może stanowić dla Xaviego i jego podopiecznych zbędny balast, blokując potencjalne wzmocnienia.

W 2024 roku atakujący wydawał się wracać na właściwe tory. Efektem tego jest między innymi ostatni hat-trick przeciwko Valencii, który dał Barcelonie ważne zwycięstwo w kontekście wicemistrzostwa.

Na temat jednokrotnego triumfatora Ligi Mistrzów wypowiedział się na konferencji prasowej przed meczem z Gironą, Xavi. Jego słowa dają do myślenia i niekoniecznie napawają optymizmem w sprawie „Lewego”.

- Robert musiał się zmartwić, jeśli krytyka, co do jego występów przyjdzie ze strony trenera lub sztabu, a nie osób z zewnątrz i on doskonale o tym wie. Bardzo cenimy jego pracę. Jeśli chodzi o jego przyszłość, to na ten temat porozmawiamy po sezonie - wyznał.

- Czy Lewandowski zdobędzie króla strzelców? To nie jest nasz główny cel - tym jest wicemistrzostwo. Jeśli się uda, to świetnie, ale skupiamy się na zajęciu drugiego miejsca w LaLidze - dodał.

35-latek rozegrał w tym sezonie łącznie 44 spotkania, a w nich może pochwalić się 23 trafieniami oraz dziewięcioma asystami.