Xavi: To dlatego Piqué cierpi

Xavi: To dlatego Piqué cierpi
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sport

Były pomocnik Barcelony, Xavi, przyznał, że Gerard Piqué cierpi z powodu braku wsparcia hiszpańskich kibiców.

Defensor "Blaugrany" znany jest z tego, że nie waha się wygłaszać swoich poglądów i przywiązania do Katalonii. Wielokrotnie spotykało się to z niechęcią fanów w Hiszpanii, lecz oliwy do ognia dolał incydent z ostatniego meczu z Albanią.

Piqué wyszedł na boisko w koszulce z krótkim rękawem, ale bez zakończeń w barwach Hiszpanii. Dziennikarze i kibice od razu skojarzyli to z poglądami zawodnika i mimo tłumaczeń, że skrócił tradycyjnie noszone przez siebie długie rękawy wyłącznie dla wygody, na piłkarza spadła fala krytyki. Po meczu obrońca oznajmił, że po Mundialu 2018 zakończy reprezentacyjną karierę.

- Carles Puyol i ja zmagaliśmy się z podobną sytuacją przez wiele lat, to z powodu braku szacunku - powiedział Xavi zapytany o krytykę pod adresem Piqué.

- Piqué wziął to do siebie. Ma prawo powiedzieć, że ma tego dość i nie chce iść dalej. To w porządku. Niektórzy mogą myśleć, że on zrywa herb z piersi, ale wszyscy wiedzą, że on wychodzi na boisko, by bronić barw Hiszpanii. Myślę, że on ma tego po prostu dosyć. To beznadziejna sytuacja, ponieważ czujesz się niedoceniany i niekochany, wmawiają ci brak zaangażowania.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze EURO 2020: W tych miastach Polska rozegra mecze Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Z Lecha Poznań do Legii Warszawa?! Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino Arsenal wytypował następcę Bellerína. Możliwe transferowe domino OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] OFICJALNIE: Wyjazdowe stroje reprezentacji Włoch [FOTO] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Real Madryt: Luka Modrić z nową umową [POTWIERDZONE] Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Paratici do przeciwników Superligi: Ja nie wdawałbym się w dywagacje z lekarzem na temat medycyny Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy