Xavi w dalszym ciągu marzy o poprowadzeniu Barcelony. „To mnie najbardziej ekscytuje”

Xavi w dalszym ciągu marzy o poprowadzeniu Barcelony. „To mnie najbardziej ekscytuje” fot. Al-Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Xavi nie ma wątpliwości, że prędzej czy później zasiądzie na ławce trenerskiej „Dumy Katalonii”.

Wychowanek Barcelony był bardzo bliski przejęcia sterów nad ekipą z Camp Nou po zwolnieniu Ernesto Valverde w połowie stycznia.

Wówczas 40-latek zdecydował się odrzucić otrzymaną propozycję dotyczącą przejęcia zespołu, ponieważ nie czuł się gotowy na podjęcie tak olbrzymiego wyzwania i sam też nie przejawiał chęci do kontynuowania lub naprawiania czyjegoś projektu.

Xavi przyznał jednak, że w dalszym ciągu podjęcie pracy w charakterze szkoleniowca „Dumy Katalonii” jest jego marzeniem i nie ukrywa, że najlepszym momentem na powrót do ukochanego klubu mógłby nastąpić po wyborach nowego prezydenta.

- Powrót do Barcelony jest tym, co mnie najbardziej ekscytuje. Chce zostać jej trenerem i odnosić z nią sukcesy. Wraz ze swoim sztabem ciężko pracujemy na to, aby wrócić i ta idea nas niesamowicie ekscytuje - powiedział Hiszpan.

- Chciałbym mieć zagwarantowane odpowiednie warunki do powrotu, aby móc rozpocząć projekt od zera. Mówiłem o tym wiele razy i chciałbym też podejmować kluczowe decyzje w kwestiach sportowych dla Barcelony. Oczywiste scenariusz zakładający mój powrót po wyborach jest jak najbardziej idealny. Nic nie wykluczam. Rozmawialiśmy w styczniu i tak dalej, ale wtedy odpowiedziałem, że ani okoliczności, ani czas mi nie pasują. Ale mam nadzieję, że przedstawiciele klubu zwrócą się do mnie ponownie - dodał Xavi.

40-latek jest obecnie związany z Al-Sadd, gdzie rozpoczął swoją przygodę z zawodem trenera po zawieszeniu korków na kołku. Na chwilę obecną za swój największy sukces może uznać zdobycie Pucharu Kataru oraz dotarcie do półfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy