Xavi w dalszym ciągu marzy o poprowadzeniu Barcelony. „To mnie najbardziej ekscytuje”

Xavi w dalszym ciągu marzy o poprowadzeniu Barcelony. „To mnie najbardziej ekscytuje” fot. Al-Sadd
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sport

Xavi nie ma wątpliwości, że prędzej czy później zasiądzie na ławce trenerskiej „Dumy Katalonii”.

Wychowanek Barcelony był bardzo bliski przejęcia sterów nad ekipą z Camp Nou po zwolnieniu Ernesto Valverde w połowie stycznia.

Wówczas 40-latek zdecydował się odrzucić otrzymaną propozycję dotyczącą przejęcia zespołu, ponieważ nie czuł się gotowy na podjęcie tak olbrzymiego wyzwania i sam też nie przejawiał chęci do kontynuowania lub naprawiania czyjegoś projektu.

Xavi przyznał jednak, że w dalszym ciągu podjęcie pracy w charakterze szkoleniowca „Dumy Katalonii” jest jego marzeniem i nie ukrywa, że najlepszym momentem na powrót do ukochanego klubu mógłby nastąpić po wyborach nowego prezydenta.

- Powrót do Barcelony jest tym, co mnie najbardziej ekscytuje. Chce zostać jej trenerem i odnosić z nią sukcesy. Wraz ze swoim sztabem ciężko pracujemy na to, aby wrócić i ta idea nas niesamowicie ekscytuje - powiedział Hiszpan.

- Chciałbym mieć zagwarantowane odpowiednie warunki do powrotu, aby móc rozpocząć projekt od zera. Mówiłem o tym wiele razy i chciałbym też podejmować kluczowe decyzje w kwestiach sportowych dla Barcelony. Oczywiste scenariusz zakładający mój powrót po wyborach jest jak najbardziej idealny. Nic nie wykluczam. Rozmawialiśmy w styczniu i tak dalej, ale wtedy odpowiedziałem, że ani okoliczności, ani czas mi nie pasują. Ale mam nadzieję, że przedstawiciele klubu zwrócą się do mnie ponownie - dodał Xavi.

40-latek jest obecnie związany z Al-Sadd, gdzie rozpoczął swoją przygodę z zawodem trenera po zawieszeniu korków na kołku. Na chwilę obecną za swój największy sukces może uznać zdobycie Pucharu Kataru oraz dotarcie do półfinału Azjatyckiej Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] Grosicki ucina wszelkie spekulacje. Reprezentant Polski wydał ważny komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Australii wylądował na piątym poziomie rozgrywkowym w Polsce Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Reprezentacja Polski: 10 piłkarzy U-23 z najlepszymi kwalifikacjami do debiutu w dorosłej kadrze według CIES Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Juan Mata odejdzie w końcu z Manchesteru United?! Klub dał mu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Polscy graficy zaprojektują stroje dla... klubu z Zanzibaru Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Legia Warszawa: Michniewicz zachwycony po treningu. „To nasz Messi” Ojciec Alissona  oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii Ojciec Alissona oraz Muriela Beckerów zginął tragicznie w Brazylii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy