Xavi wyznaczył następny cel w trenerskiej karierze

2024-06-10 07:46:42; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Xavi wyznaczył następny cel w trenerskiej karierze Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: SPORT

Po sezonie pełnym zawirowań Xavi snuje plany na dalszą przyszłość. Swoją reputację pragnie odbudować w jednym z klubów Premier League – donosi „Sport”.

Hiszpański taktyk aktualnie znajduje się na bezrobociu po przeżyciu paru zwrotów akcji na przestrzeni ostatniego półrocza. Najpierw on sam w styczniu zapowiedział odejście po zakończeniu kampanii.

W kwietniu po świetnej serii meczów bez porażki 44-latek postanowił jednak zmienić zdanie i kontynuować współpracę z „Dumą Katalonii” do końca kontraktu wygasającego wraz z końcem czerwca 2025 roku. Kilka tygodni później to z kolei Joan Laporta zaniechał kontynuowania kooperacji przez spadek zaufania do trenera po nieprzychylnych wypowiedziach na temat polityki klubu.

Tak też miejsce po wychowanku Barçy zajął Hansi Flick. Emerytowany pomocnik musi nauczyć się żyć poza ukochanym środowiskiem, lecz gdy tylko rany się zagoją, podejmie wyzwanie na bardzo wymagającym polu.

Informacje przekazywane od wspomnianego dziennika traktują bowiem o chęci spróbowania sił przez Xaviego w Premier League.

Po dwóch i pół roku w roli szkoleniowca Barcelony bohater spekulacji otrzymał wiele ofert z różnych kierunków, lecz cały najbliższy sezon chce poświęcić na przerwę i kompletne wyciszenie od spraw futbolowych.

Pozostaje więc czekać, jakie firmy z Wysp Brytyjskich uaktywnią się w walce o trenera w perspektywie nadchodzącego roku.

Największymi sukcesami w życiorysie Xaviego pozostają zdobycie mistrzostwa Hiszpanii w edycji 2022/2023 oraz krajowego superpucharu.