Xavi z fatalnym bilansem spotkań. Gorszy od niego był tylko... jego poprzednik

Xavi z fatalnym bilansem spotkań. Gorszy od niego był tylko... jego poprzednik fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com | Sport

FC Barcelona przegrała niezwykle ważny domowy pojedynek z Gironą. W efekcie straciła kolejny punkt do Realu Madryt w tabeli LaLigi.

Zespół prowadzony przez Xaviego liczył na wykorzystanie potknięcia „Królewskich” z Betisem i nieznaczne zniwelowanie straty do najgroźniejszego rywala w walce o mistrzowski tytuł.

Ich lokalny przeciwnik liczył z kolei na podtrzymanie statusu rewelacji rozgrywek poprzez zgarnięcie kompletu punktów, który pozwoliłby mu ponownie objąć prowadzenie w tabeli LaLigi.

***

FC Barcelona nie wykorzystała szansy. Girona rządzi w Katalonii [WIDEO]

***

Piłkarze Michela zrealizował swój cel i zapewnili sobie jednocześnie status najlepszej drużyny w Katalonii. Rozczarowania takim obrotem spraw nie ukrywał szkoleniowiec Barcelony, który podkreślił, że jego klub znajduje się wciąż w fazie przebudowy.

- To był nokaut. Oddaliśmy 30 strzałów i mogliśmy wyrównać na 3:3., ale się nie udało. Gra Girony była bardzo odważna i przede wszystkim była bardziej skuteczna - stwierdził Xavi.

- Girona ma dużą przewagę, znajduje się przed nami o siedem punktów. Praca Michela i jego zawodników jest niesamowita. Mecz był jednak wyrównany. Gdybyśmy wygrali, powiedzielibyśmy, że to sprawiedliwie. Nie byliśmy skuteczni, a błędy popełnione w obronie odbiły się na nas - kontynuował.

- Taka jest nasza rzeczywistość. FC Barcelona znajduje się w budowie, a to wymaga podejmowania kolejnych kroków w tę i z powrotem. Myślę, że musimy kontynuować obraną ścieżkę i nie wątpić w wykonywaną pracę - zakończył.

Trudno na razie wyrokować, na ile cierpliwości wystarczy zarządowi klubu do legendy.

Jej średnia zwycięstw w rozegranych meczach daje... drugie od końca miejsce w ostatnim piętnastoleciu. Gorszy bilans miał jedynie poprzednik Ronald Koeman, którego zastąpiła w listopadzie 2021 roku - 62,16% do 58,2%.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy