Xavi z radą dla swojego następcy

2024-05-26 23:55:17; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Xavi z radą dla swojego następcy Fot. Alberto Gardin/IPA Sport/ipa-agency.net/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Mundo Deportivo

FC Barcelona w pożegnalnym meczu Xaviego pokonała Sevillę 2-1. Na pomeczowej konferencji prasowej hiszpański szkoleniowiec podzielił się pewną radą dla swojego następcy.

Decyzje klubowych władz FC Barcelony oraz samego Xaviego zmieniały się w ostatnich miesiącach jak w kalejdoskopie. Wszystko skończyło się na tym, że niedzielne spotkanie z Sevillą było dla Hiszpana ostatnim meczem na ławce trenerskiej katalońskiego zespołu.

Jego podopieczni zwieńczyli sezon zwycięstwem 2-1 na terenie rywala i choć pojedynek ten nie miał dla nich już żadnego znaczenia w kontekście końcowego układu tabeli to, dzięki triumfowi, Xavi mógł godnie pożegnać się ze swoimi kibicami oraz całą drużyną.

Wszystko wskazuje na to, że nowym trenerem FC Barcelony zostanie Hansi Flick. Niemiec szykuje się do powrotu, po tym jak we wrześniu ubiegłego roku zakończył pracę w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. Wcześniej z sukcesami prowadził Bayern Monachium.

Xavi na konferencji prasowej po swoim ostatnim spotkaniu w roli szkoleniowca FC Barcelony został zapytany o radę, którą chciałby podzielić się ze swoim następcą. Krótko podsumowując, będzie on miał do wykonania trudną robotę.

- Poinformowałbym go, że będzie miał trudną sytuację. Barcelona to trudny i wymagający klub pod wieloma względami, ale sytuacja ekonomiczna również jest niekorzystna - powiedział.

Xavi poprowadził „Dumę Katalonii” w łącznie 142 spotkaniach, z czego 90 z nich zakończył zwycięstwem. Podczas swojej kadencji wraz z FC Barceloną sięgnął po mistrzostwo oraz Superpuchar kraju.