Yaya Sanogo na celowniku Spartaka Moskwa

Yaya Sanogo na celowniku Spartaka Moskwa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Jak donosi „L’Équipe”, Spartak Moskwa skontaktował się z Yaya Sanogo w celu nawiązania z nim współpracy.

Francuski napastnik, znany głównie ze swojego pobytu w Arsenalu (w latach 2013-2017), lada moment będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z Toulouse wygasa bowiem już 30 czerwca i po trzech sezonach nic nie wskazuje na to, aby miał on kontynuować karierę w obecnym klubie.

Tymczasem „L’Équipe” podaje, że zainteresowanie sprowadzeniem go do siebie wyraził Spartak Moskwa. „Czerwono-Biali”, którzy walczą o udział w kwalifikacjach do Ligi Europy, złożyli 27-latkowi propozycję umowy do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy. Jeśli chodzi o zarobki, za każdy sezon gry w stolicy Rosji miałby on inkasować 1,5 miliona euro netto.

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja się rozwinie, lecz pewne jest, że strony prowadzą konkretne rozmowy. Jednocześnie powyższe źródło zdradza, że o zakontraktowaniu doświadczonego atakującego pomyślały dwa francuskie kluby, przy czym, w przeciwieństwie do moskwian, nie podjęły one żadnych konkretnych działań.

Sanogo w zakończonym sezonie wziął udział w 16 meczach. Strzelił w tym czasie cztery gole i zanotował asystę, a łącznie w barwach Toulouse wystąpił 72 razy (16 trafień oraz cztery kluczowe podania).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy