Yaya Sanogo na celowniku Spartaka Moskwa

Yaya Sanogo na celowniku Spartaka Moskwa
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: L’Équipe

Jak donosi „L’Équipe”, Spartak Moskwa skontaktował się z Yaya Sanogo w celu nawiązania z nim współpracy.

Francuski napastnik, znany głównie ze swojego pobytu w Arsenalu (w latach 2013-2017), lada moment będzie dostępny na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z Toulouse wygasa bowiem już 30 czerwca i po trzech sezonach nic nie wskazuje na to, aby miał on kontynuować karierę w obecnym klubie.

Tymczasem „L’Équipe” podaje, że zainteresowanie sprowadzeniem go do siebie wyraził Spartak Moskwa. „Czerwono-Biali”, którzy walczą o udział w kwalifikacjach do Ligi Europy, złożyli 27-latkowi propozycję umowy do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy. Jeśli chodzi o zarobki, za każdy sezon gry w stolicy Rosji miałby on inkasować 1,5 miliona euro netto.

Na razie nie wiadomo, jak sytuacja się rozwinie, lecz pewne jest, że strony prowadzą konkretne rozmowy. Jednocześnie powyższe źródło zdradza, że o zakontraktowaniu doświadczonego atakującego pomyślały dwa francuskie kluby, przy czym, w przeciwieństwie do moskwian, nie podjęły one żadnych konkretnych działań.

Sanogo w zakończonym sezonie wziął udział w 16 meczach. Strzelił w tym czasie cztery gole i zanotował asystę, a łącznie w barwach Toulouse wystąpił 72 razy (16 trafień oraz cztery kluczowe podania).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Christian Pulisic z hitowym transferem w ramach Premier League?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Marco Asensio nastawiony na odejście z Realu Madryt. Jeszcze jeden hit transferowy na zamknięcie okna?! Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Arkadiusz Milik zaproponowany trzem klubom Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Cristiano Ronaldo reaguje na medialne plotki. Zapowiada ujawnienie prawdy w wywiadzie Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/08/2022] Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Casemiro z hitowym transferem?! Oferta w przygotowaniu Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie Manchester United uznał oczekiwania Adriena Rabiota za „szalone”. Transferu raczej nie będzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy