Yaya Touré rozpoczyna pierwsze samodzielne trenerskie wyzwanie [OFICJALNIE]

Yaya Touré rozpoczyna pierwsze samodzielne trenerskie wyzwanie [OFICJALNIE] fot. Yaya Toure [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Yaya Touré [Instagram] | Tottenham

Yaya Touré został mianowany na stanowisko opiekuna zespołu Tottenhamu U-16.

Przed paroma tygodniami brytyjskie media poinformowały, że nieformalna współpraca „Kogutów” z utytułowanym Iworyjczykiem przerodzi się w formalne rozpoczęcie przez niego pracy w londyńskim klubie w charakterze trenera jednej z grup młodzieżowych.

Stało się to możliwe nie tylko za sprawą wypracowania porozumienia pomiędzy stronami, ale przede wszystkim dzięki zdobyciu przez byłego piłkarza Olympiakosu, AS Monaco, Barcelony czy Manchesteru City licencji UEFA A w Walijskim Związku Piłki Nożnej.

Yaya Touré przeszedł do finalizacji zawierania umowy z Tottenhamem po otrzymaniu stosownego dokumentu i w opublikowanym komunikacie dowiedzieliśmy się, że będzie prowadził treningi oraz odpowiadał za wyniki drużyny do lat 16.

Były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, mający za sobą już doświadczenie związanej z byciem asystentem w Olympiku Donieck oraz Achmacie Grozny, nie ukrywał radości z otrzymanej szansy i podziękował za nią za pośrednictwem wpisu zamieszczonego na Instagramie.

„Cieszę się, że mogę się podzielić informacją o rozpoczęciu pracy w Tottenhamie wraz ze znakomitymi trenerami i młodymi zawodnikami.

Wszyscy w Akademii i w całym Klubie sprawili, że poczułem się tu bardzo mile widziany.

Specjalne podziękowania kieruję dla Deana Rastricka, Chrisa Powella i Donny'ego Cullena.

Dziękuję również mojemu przyjacielowi i doradcy Leonowi Mannowi z  Refresh Sports za jego wskazówki i pomoc” - napisał 39-letni zawodnik.

Nieco wcześniej „Koguty” poinformowały też o nawiązaniu współpracy z Jermainem Defoe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Mohamed Ihattaren coraz bliżej Polski. Jeszcze jedna próba reanimowania kariery [OFICJALNIE] Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Erik Expósito z ofertą na stole. „Dwójka z przodu” Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Dyrektor sportowy Śląska Wrocław: To najmocniejszy zespół, z jakim graliśmy w tym roku Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Bayern Monachium, Chelsea, Manchester United i PSG zainteresowane bramkarzem Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] Lech Poznań: Adriel Ba Loua ofiarą zimy. Wiadomo, jak długo będzie pauzował [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] UEFA zmniejszyła kary Legii Warszawa [OFICJALNIE] Wisła Kraków podjęła rozmowy z nowym kandydatem na trenera. Jako piłkarz rozegrał ponad 400 meczów w topowej lidze Wisła Kraków podjęła rozmowy z nowym kandydatem na trenera. Jako piłkarz rozegrał ponad 400 meczów w topowej lidze

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy