Yaya Touré rozpoczyna pierwsze samodzielne trenerskie wyzwanie [OFICJALNIE]

Yaya Touré rozpoczyna pierwsze samodzielne trenerskie wyzwanie [OFICJALNIE] fot. Yaya Toure [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Yaya Touré [Instagram] | Tottenham

Yaya Touré został mianowany na stanowisko opiekuna zespołu Tottenhamu U-16.

Przed paroma tygodniami brytyjskie media poinformowały, że nieformalna współpraca „Kogutów” z utytułowanym Iworyjczykiem przerodzi się w formalne rozpoczęcie przez niego pracy w londyńskim klubie w charakterze trenera jednej z grup młodzieżowych.

Stało się to możliwe nie tylko za sprawą wypracowania porozumienia pomiędzy stronami, ale przede wszystkim dzięki zdobyciu przez byłego piłkarza Olympiakosu, AS Monaco, Barcelony czy Manchesteru City licencji UEFA A w Walijskim Związku Piłki Nożnej.

Yaya Touré przeszedł do finalizacji zawierania umowy z Tottenhamem po otrzymaniu stosownego dokumentu i w opublikowanym komunikacie dowiedzieliśmy się, że będzie prowadził treningi oraz odpowiadał za wyniki drużyny do lat 16.

Były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej, mający za sobą już doświadczenie związanej z byciem asystentem w Olympiku Donieck oraz Achmacie Grozny, nie ukrywał radości z otrzymanej szansy i podziękował za nią za pośrednictwem wpisu zamieszczonego na Instagramie.

„Cieszę się, że mogę się podzielić informacją o rozpoczęciu pracy w Tottenhamie wraz ze znakomitymi trenerami i młodymi zawodnikami.

Wszyscy w Akademii i w całym Klubie sprawili, że poczułem się tu bardzo mile widziany.

Specjalne podziękowania kieruję dla Deana Rastricka, Chrisa Powella i Donny'ego Cullena.

Dziękuję również mojemu przyjacielowi i doradcy Leonowi Mannowi z  Refresh Sports za jego wskazówki i pomoc” - napisał 39-letni zawodnik.

Nieco wcześniej „Koguty” poinformowały też o nawiązaniu współpracy z Jermainem Defoe.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Wisła Kraków z narastającym kryzysem. Gwiazda kontuzjowana Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 Reprezentacja Polski: Tak może wyglądać nasza grupa eliminacyjna EURO 2024 FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy FIFA zamiata temat Rosji pod dywan. Widoczne efekty „owocnej” współpracy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy