Yaya Touré zamieszał i się wycofał. Nie zagra w Brazylii, stawia na azjatycką egzotykę

Yaya Touré zamieszał i się wycofał. Nie zagra w Brazylii, stawia na azjatycką egzotykę fot. Qingdao Huanghai
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Harian Metro | The Athletic

Yaya Touré zakończył przeszło trzymiesięczne negocjacje z Botafogo i postanowił nie zasilać szeregów brazylijskiego klubu. Niewykluczone, że Iworyjczyk zdecydował się na taki krok, ponieważ jest już nastawiony na dalszą grę w Azji.

Były piłkarz Manchesteru City znajdował się od dłuższego czasu w kręgu zainteresowań zespołu z Rio de Janeiro, który nie ukrywał swoich zamiarów związanych z możliwość zakontraktowania doświadczonego zawodnika.

Przedstawiciele Botafogo mieli świadomość, że będzie im niezwykle trudno nakłonić 37-latka do przeprowadzki, ale mimo to byli bardzo optymistycznie nastawieni do rozmów z Yayą Touré, który początkowo w entuzjastyczny sposób odnosił się do możliwości gry w brazylijskiej drużynie.

Później zaczął jednak zwodzić wysłanników „Fogão” i po przeszło trzech miesiącach prowadzonych negocjacji poinformował, że nie zamierza kontynuować kariery w Ameryce Południowej.

- Nie mogę przeprowadzić się do Brazylii. Dziękuję za wasze zainteresowanie - powiedział były reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej na Instagramie.

Władze Botafogo nie ukrywają rozczarowania postawą prezentowaną przez Iworyjczyka, ale jednocześnie czują ulgę, że mogą teraz już w pełni skupić się na rozmowach z innymi zawodnikami przymierzanymi do zasilenia ich klubu.

Wiele na to wskazuje, że Yaya Touré ostatecznie pozostanie w Azji, gdzie może zasilić szeregi jednego z zespołów występujących w Tajlandii, Indonezji, Wietnamie lub Malezji.

- On chcę tutaj porozmawiać ze wszystkimi zainteresowanymi nim drużynami. A ja nie ukrywam radości, że możemy współpracować z Yayą Touré w regionie Azji Południowo-Wschodniej. Mam nadzieję, że wspólnie możemy pomóc rozwijać się talentom w tej części świata zarówno na boisku, jak i poza nim - powiedział Richard Harcus z „Harcus Consultancy Group”, który posiada stosowne pełnomocnictwa do prowadzenia rozmów w imieniu Iworyjczyka we wspomnianym regionie.

- Yaya zakończył swój pobyt w Chinach i wolelibyśmy, aby został w Azji, gdzie mógłby pomóc rozwinąć się jednemu z klubów, w którym miejscowi fani mogliby nadal oglądać go w akcji - dodał przedstawiciel piłkarza.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Morawiecki: Robimy takie projekty, żeby młodzi piłkarze marzyli o grze w Białymstoku, a nie Manchesterze, Barcelonie czy Madrycie [WIDEO] Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Thiago Alcántara dokonał wyboru. Hiszpan coraz bliższy opuszczenia Bayernu Monachium Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Borussia Dortmund finalizuje transfer Bellinghama. Drugi najdroższy 17-latek w historii futbolu! Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Mesut Özil opuści Arsenal?! Będzie namawiał go polityk Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Chelsea złoży ofertę za Havertza po sobotnim finale Pucharu Niemiec?! Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy