Yedlin myśli nad końcem kariery reprezentacyjnej. "Nie ma takich pieniędzy, które zamknęłyby mi buzię"

Yedlin myśli nad końcem kariery reprezentacyjnej. "Nie ma takich pieniędzy, które zamknęłyby mi buzię" fot. Carl Fonticella | Wikipedia
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: Sky Sports

DeAndre Yedlin przyznał, że w związku z sytuacją panującą w Stanach Zjednoczonych poważnie zastanawia się nad zakończeniem reprezentacyjnej kariery.

- Mój dziadek urodził się w 1946 roku, kiedy obowiązywały jeszcze prawa Jima Crowa (regulacje mające na celu ograniczenie praw byłych murzyńskich niewolników oraz pogłębianie separacji między białą a czarną ludnością, wprowadzone po wojnie secesyjnej - przyp. red.). On żył w erze walki o prawa obywatelskie. Teraz, 60 czy 70 lat później musi obawiać się o bezpieczeństwo i życie swojego wnuka - przecież to jest niepojęte! - przyznał defensor Newcastle w rozmowie ze Sky Sports.

26-latek wyjawił, że przez sytuację panującą w Stanach Zjednoczonych zaczął poważnie zastanawiać się nad sensem dalszej gry dla swojej reprezentacji narodowej:

- Rzeczywiście długo nad tym myślałem podczas tej kwarantanny - potwierdził. - Mój dziadek, moja babcia to społecznicy, który od zawsze mówili mi, żebym popierał to, w co naprawdę wierzę. Nie ma takich pieniędzy, które zamknęłyby mi buzię w momencie, gdy dzieje się coś złego. 

W 2017 roku, w związku z protestem zawodnika futbolu amerykańskiego Colina Kaepernicka, który klęczał podczas wykonywania hymnu amerykańskiego mającym na celu zwrócenie uwagi na nierówność rasową w krjau, uchylony został obowiązek, by reprezentanci USA stali podczas wykonywania „Gwieździstego Sztandaru”. Prezydent Donald Trump skrytykował wówczas tę decyzję i przyznał, że nie będzie już więcej oglądał żadnej reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

- Fakt, że on [Donald Trump] to powiedział, jest smutny, ponieważ z jakiegoś powodu słucha go wielu ludzi. Jeśli jednak chodzi o mnie, zupełnie nie mnie obchodzi, czy on ogląda nasze mecze - wyznał 62-krotny reprezentant USA.

- Ludzie wciąż nie rozumieją tego typu protestów jak klękanie podczas hymnu czy teraz akcji „Black Lives Matter”, ponieważ nie potrafią oni zrozumieć, że w tym wszystkim nie chodzi o brak szacunku do flagi czy innych symboli narodowych. Chodzi o to, by ludzie byli równi wobec siebie, niezależnie od swojego koloru skóry - dodał.

 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020: Selekcjoner reprezentacji Danii z emocjonalną wypowiedzią po meczu z Finlandią EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020. Kardiolog Eriksena przekonany: Myślę, że wkrótce stanie na nogi EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Piękne zachowanie kibiców z Danii i Finlandii [WIDEO] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] EURO 2020: Mecz Dania - Finlandia będzie kontynuowany [OFICJALNIE] Christian Eriksen odzyskał przytomność Christian Eriksen odzyskał przytomność Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Fabio Paratici dołączył do Tottenhamu [OFICJALNIE] Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt Buffon: Decyzja w przyszłym tygodniu. Jest zdecydowany faworyt

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy