Yuri Alberto trafi do Europy? Obserwują go Ajax i Inter

Yuri Alberto trafi do Europy? Obserwują go Ajax i Inter
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: esporte.uol

Yuri Alberto znajduje się na celownikach europejskich drużyn.

Pomimo tego, że utalentowany napastnik rozegrał w pierwszym zespole Santosu zaledwie kilka spotkań, wiele ekip ze Starego Kontynentu przejawia chęć jego pozyskania.

Ofensywny piłkarz znajduje się od listopada pod lupą skautów Interu Mediolan. Wysłannicy włoskiego klubu byli obecni na meczu Pucharu Brazylii do lat 17 przeciwko Flamengo, kiedy to Alberto zdobył wyrównującego gola.

Okazuje się jednak, że drużyna rozgrywająca swoje mecze na Giuseppe Meazza ma poważnego konkurenta w walce o podpis atakującego. O jego względy walczy także Ajax Amsterdam. Jak na razie żaden ze wspomnianych zespołów nie rozpoczął negocjacji w sprawie ewentualnego transferu.

Umowa Brazylijczyka obowiązuje do 31 lipca 2020 roku. Jeżeli jakiś podmiot będzie chciał go pozyskać bez wcześniejszych negocjacji z jego obecnym pracodawcą, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 50 milionów euro.

Alberto rozegrał do tej pory 11 spotkań w dorosłym zespole Santosu. Ponadto jest także reprezentantem Brazylii do lat 20.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy