Z Arsenalu do Juventusu

Z Arsenalu do Juventusu
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Paul Joyce

Stephy Mavididi zostanie zawodnikiem Juventusu.

Poprzedni sezon 20-latka przebiegał głównie pod dyktando wypożyczeń. Najpierw przywdziewał barwy Prestonu, a od stycznia występował w Charltonie. Sumując grę dla obu tych klubach, rozegrał łącznie 26 spotkań. Na jego dorobek złożyły się dwie bramki i jedna asysta.

Pomimo tego, że statystyki napastnika nie powalają na kolana, osoby odpowiedzialne za pion sportowy Arsenalu bardzo cenią sobie jego umiejętności. Sam piłkarz jest jednak sfrustrowany faktem, że nie otrzymał szansy na grę w pierwszym zespole i planuje zmienić otoczenie.

Nowym pracodawcą Mavididiego będzie Juventus. Anglik przejdzie w piątek testy medyczne i, jeśli nie wykażą one nic niepokojącego, zwiąże się z tym zespołem kontraktem. Na jego mocy będzie reprezentował ekipę mistrza Włoch do 30 czerwca 2022 roku.

Nie będzie pierwszym zawodnikiem Arsenalu, który w ostatnim czasie opuścił klub na rzecz innego europejskiego giganta. Podobnie postąpili również Marcus McGuane (Barcelona) i Kaylen Hinds (Wolfsburg).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [17/01/2022] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski nowym liderem. Przewaga nad rywalami zwiększona [TOP 20] Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Rafa Benítez z wiadomością po zwolnieniu z Evertonu [OFICJALNIE] Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Wnuk Iana Wrighta i syn Shauna Wrighta-Phillipsa w świetnym stylu wkracza do seniorskiej piłki Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Juventus ma już przygotowaną ofertę za napastnika Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE] Wisła Kraków pozyskała nowego skrzydłowego [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy