Z Bayernu Monachium do Borussii Dortmund?!

Z Bayernu Monachium do Borussii Dortmund?!
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Bild

Borussia Dortmund jest zainteresowana pozyskaniem Marcela Sabitzera - informuje „Bild”.

Pierwszym niemieckim klubem w karierze Marcela Sabitzera był RB Lipsk, do którego trafił w 2014 roku. W 2021 15 milionów euro za Austriaka postanowił zapłacić Bayern Monachium. W jego koszulce pomocnik rozegrał 54 mecze, po czym w styczniu tego roku został wypożyczony do Manchesteru United.

W barwach „Czerwonych Diabłów” 29-latek 11 razy pojawiał się na boiskach Premier League, po trzy razy w Lidze Europy oraz Pucharze Anglii i raz w Pucharze Ligi.

Piłkarz wrócił do Bawarii, ale raczej nie zostanie na kolejny sezon w Bayernie. Ostatnio łączono go już z Beşiktaşem oraz Romą. Ten pierwszy według „Fanatika” miał już nawet dojść do wstępnego porozumienia z monachijczykami w sprawie jego wypożyczenia, ale temat nieco ucichł. Teraz pojawiła się jeszcze jedna opcja.

Sprowadzeniem Sabitzera do siebie ma być zainteresowana Borussia Dortmund. W grę wchodziłby raczej transfer definitywny, na którym Bayern chciałby zarobić 15 milionów euro.

W tym oknie drogę w odwrotnym kierunku, a więc z Zagłębia Ruhry do Monachium przebył Raphaël Guerreiro, który dołączył do mistrza Niemiec na zasadzie wolnego transferu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Szokujące wyznanie gwiazdy klubu z Serie A. „Nie chcę otrzymać nawet jednego euro. Nadszedł czas, abym opuścił klub” Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada Trzy miliony złotych dla Kosty Runjaicia?! Legia Warszawa odpowiada To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem To będzie nowy klub Kosty Runjaicia?! Jest mocnym kandydatem Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” Nowy zawodnik Wisły Kraków miażdżony krytyką. „Żart, że on w ogóle pojawia się na boisku” John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem John van den Brom gotowy na arcytrudną misję. Potwierdził rozmowy z klubem Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Złe wieści w sprawie gwiazdy Rakowa Częstochowa. Nie zagra w hicie kolejki Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje Cezary Kowalski odchodzi z Polsatu. Nowa posada zaskakuje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy