Z Legii Warszawa do Udinese Calcio. Kosta Runjaić weźmie dwóch współpracowników

2024-06-17 15:35:50; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Z Legii Warszawa do Udinese Calcio. Kosta Runjaić weźmie dwóch współpracowników Fot. Artur Kraszewski / APPA / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Paweł Gołaszewski [Twitter]

Związani z Legią Warszawa Przemysław Małecki i Alex Trukan dołączą do sztabu szkoleniowego Kosty Runjaicia w Udinese Calcio - przekazał Paweł Gołaszewski z „Piłki Nożnej”.

Na początku kwietnia władze Legii Warszawa zdecydowały się rozstać z Kostą Runjaiciem, który wcześniej sięgnął z zespołem po Puchar i Superpuchar Polski. Jego następcą został Gonçalo Feio. Niemiec nie szukał zbyt długo nowego miejsca pracy. Zatrudnić go postanowili bowiem działacze Udinese Calcio. 53-latek poprowadzi tę drużynę w kolejnym sezonie.

Mowa o 15. ekipie Serie A. Rozgrywki zakończyła ona pod wodzą Fabio Cannavaro, wyprzedzając strefę spadkową o dwa punkty.

Zgodnie z doniesieniami Pawła Gołaszewskiego Runjaić zdecydował się zaprosić do współpracy we Włoszech Przemysława Małeckiego i Alexa Trukana, którzy do niedawna pomagali mu w stołecznym klubie.

41-letni Małecki w przeszłości asystował już w Legii Czesławowi Michniewiczowi i Markowi Gołębiewskiemu. Na koncie ma również pracę z juniorami Lecha Poznań oraz Zagłębia Lubin, a także reprezentacjami Polski U-16 i U-17. W „Kolejorzu” pomagał też Rafałowi Ulatowskiemu w drużynie rezerw.

30-letni Trukan dołączył do Legii w poprzednim roku. Wcześniej pracował jako asystent z juniorskimi ekipami Nottingham Forest oraz Hull City. W międzyczasie pełnił rolę asystenta w Stali Mielec, pomagając Leszkowi Ojrzyńskiemu i Włodzimierzowi Gąsiorowi.

***

AKTUALIZACJA: Legia potwierdziła, że Małecki i Trukan odchodzą z jej szeregów.