Za nami pierwsze derby Salzburga. Kibice Austrii z jasnym przekazem z trybun

Za nami pierwsze derby Salzburga. Kibice Austrii z jasnym przekazem z trybun fot. Yuri Turkov / Shutterstock.com
Kacper Adamczyk
Kacper Adamczyk
Źródło: Transfery.info

Austria Salzburg przegrała w pierwszym w historii starciu z Red Bullem Salzburg 0:4, ale jej fani osiągnęli swój cel, zwracając uwagę szerszej publiczności na swój klub.

Spotkanie to odbyło się w ramach 1/16 finału Pucharu Austrii. Oczywistym faworytem rywalizacji byli mistrzowie kraju, którzy przybyli na stadion lidera jednej z grup trzeciej ligi. Gospodarze ambitnie walczyli, do przerwy przegrywali tylko 0:1, ale ostatecznie ulegli dość zdecydowanie po golach: Amara Dedicia, Strahinji Pavlovicia i dublecie Amankwaha Forsona. Warto odnotować jeszcze, że poza kadrą gości znalazł się Kamil Piątkowski.

Nie samo rozstrzygnięcie, dość łatwe z góry do przewidzenia, ale kontekst pozaboiskowy był ważny w tym starciu.

W 2005 roku Red Bull przejął Austrię Salzburg, zmieniając jej nazwę, herb i barwy, co rozwścieczyło kibiców, którzy w odpowiedzi założyli nowy klub pod jego dotychczasową nazwą i zaczęli z nim wędrówkę od siódmej ligi.

Wtorkowy mecz był pierwszym pojedynkiem obu drużyn w ich historii i doskonałą okazją dla fanów gospodarzy, aby przypomnieć o tym, co wydarzyło się w 2005 roku. Na plakatach, reklamujących to spotkanie nie znalazł się oficjalny herb Red Bulla Salzburg, tylko czarne koło z białymi literami R oraz B w jego wnętrzu.

W ostatnich dniach kibice z całego kraju wysyłali wyrazy wsparcia dla Austrii, ponieważ Red Bull Salzburg jest znienawidzony przez wszystkich kibiców innych ekip. Zresztą z podobną sytuacją mamy do czynienia w Niemczech i RB Lipsk.

Fani gospodarzy na ten wyjątkowy dla nich mecz przygotowali wiele transparentów oraz imponującą oprawę z Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, uderzającym skrzypcami byka, symbol Red Bulla. Towarzyszył jej napis: „W Salzburgu to my gramy pierwsze skrzypce”.

Poza nim na trybunie najzagorzalszych kibiców zawisły jeszcze następujące hasła: „Całe miasto świeci się na fioletowo”, „Pierwszy mecz arcywrogów”, a także „Podzieleni kolorami, ale zjednoczeni mentalnością, dziękujemy za całą solidarność”. To ostatnie odnosiło się do otrzymanego wsparcia ze strony kibiców innych drużyn.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy