Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]

Zagłębie Lubin ma nowego prezesa [OFICJALNIE]
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: Zagłębie Lubin

Rada nadzorcza Zagłębia Lubin powołała na stanowisko prezesa tego klubu Pawła Jeża.

Dla 53-latka oznacza to powrót w szeregi władz dolnośląskiej ekipy, gdyż wcześniej pełnił już funkcję jej prezesa w latach 2008-2009, a następnie przez kilka tygodni zasiadał w radzie nadzorczej. „Miedziowi” wywalczyli wówczas awans do Ekstraklasy po karnej degradacji w związku z udziałem w aferze korupcyjnej podczas gry w II Lidze w sezonie 2003/2004.

Teraz Paweł Jeż zastąpił na stanowisku Michała Kielana, który został odwołany 22 marca, a w niedawnych wyborach samorządowych bez powodzenia ubiegał się o urząd prezydenta miasta Lubina.

Paweł Jeż z wykształcenia jest politologiem. Ukończył Uniwersytet Wrocławski, a także studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Warszawie.

Jedna z pierwszych jego decyzji będzie dotyczyła przyszłości trenera Waldemara Fornalika, którego kontrakt wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu.

Zagłębie Lubin zajmuje obecnie 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy, mając pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Tyle samo „oczek” zgromadziły także Piast Gliwice oraz Radomiak Radom, z którym „Miedziowi” zmierzą się na wyjeździe w najbliższej kolejce.

Dolnośląski zespół znajduje się ostatnio w słabej formie. Przegrał trzy spotkania z rzędu, a wcześniej zanotował dwa remisy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy