Zagłębie Lubin wydało komunikat po aferze alkoholowej w reprezentacji Polski U-17 [OFICJALNIE]

Zagłębie Lubin wydało komunikat po aferze alkoholowej w reprezentacji Polski U-17 [OFICJALNIE]
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Zagłębie Lubin

Michał Matys i Mikołaj Tudruj zostali usunięci ze zgrupowania reprezentacji Polski do lat 17, a teraz do sprawy odniósł się klub tego pierwszego, Zagłębie Lubin.

Reprezentacja Polski do lat 17 rozgrywała we wrześniu spotkania w ramach Pucharu Syrenki. Najpierw podopieczni Marcina Włodarskiego uporali się z Uzbekistanem (5-2), następnie przegrali z Portugalią (0-2), by na koniec rozgromić Anglię (5-0).

Ostatecznie jednak najwięcej nie mówi się o wynikach, a o aferze z udziałem dwóch zawodników: Michała Matysa oraz Mikołaja Tudruja. W pokojach obu tych piłkarzy znaleziono butelki po alkoholu.

Obaj gracze natychmiast zostali dyscyplinarnie usunięci ze zgrupowania, o czym informował rzecznik prasowy PZPN-u Jakub Kwiatkowski. Teraz głos w sprawie zabrał też klub Michała Matysa, Zagłębie Lubin.

„Decyzją władz Klubu Michał Matys został czasowo odsunięty od treningów z pierwszym zespołem i przeniesiony do drużyny ze swojej kategorii wiekowej. Na piłkarza nałożono jednocześnie karę finansową, która zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Zawodnik zostanie również objęty dodatkową opieką psychologiczną” - czytamy.

Dodatkowo na ten temat wypowiedział się także prezes Zagłębia Lubin, Michał Kielan.

- W Zagłębiu nie ma zgody na tego typu zachowania, dlatego podjęliśmy decyzje dyscyplinarne natychmiast po otrzymaniu informacji z PZPN i rozmowie z zawodnikiem. Zdajemy sobie sprawę, że Michał jest młodym piłkarzem, dlatego oprócz zasłużonych konsekwencji będzie dodatkowo pracował z psychologiem, by do takiej sytuacji nigdy więcej nie doszło - przyznał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Sergio Busquets wybrał nowy zespół Sergio Busquets wybrał nowy zespół Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy