Zagranica vs rodzimi trenerzy. Casting na nowego szkoleniowca Lecha

Zagranica vs rodzimi trenerzy. Casting na nowego szkoleniowca Lecha fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Piotr Wołosik I Twitter I Sekcja Piłkarska I Sport

Lech Poznań cały czas szuka nowego trenera. Władze „Kolejorza” biorą pod uwagę zarówno rodzime, jak i zagraniczne opcje.

Od końcówki marca poznańską ekipę prowadzi Dariusz Żuraw, który został następcą zwolnionego Adama Nawałki. 46-latek objął „Kolejorza” do finiszu sezonu. Na razie nie wiadomo, czy zostanie na stanowisku na kolejne rozgrywki. Szanse na to są, ale nie jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

„Casting na kolejnego trenera Lecha wygląda następująco:
- Zagraniczny
- Zagraniczny
- Maciej Skorża
- Ireneusz Mamrot
- Dariusz Żuraw” - napisał na Twitterze Piotr Wołosik z „Przeglądu Sportowego”, podkreślając, iż kolejność nie jest przypadkowa.

To, że Lech jest w kontakcie ze Skorżą, który w przeszłości zdobył z nim już mistrzostwo Polski, potwierdził w programie Sekcja Piłkarska na Sport.pl prezes klubu, Karol Klimczak. Działacz dodał, że podobnie jest z Marko Nikoliciem i niewykluczone, że to właśnie on jest jednym ze wspomnianych zagranicznych szkoleniowców. 39-letni Serb ma jednak ważny kontrakt z MOL Vidi, co niewątpliwie stanowi problem. Skorża jest z kolei związany z reprezentacją Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23.

Mamrot od 2017 roku jest trenerem Jagiellonii Białystok, ale niedawno słynący z przekazywania sprawdzonych informacji Janekx89 podał na Twitterze, że 48-latek po zakończeniu sezonu pożegna się z „Dumą Podlasia”.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy