Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio

Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tomasz Włodarczyk [Twitter]

Łukasz Poręba po weekendzie zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik Lens - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

„Łukasz Poręba zostanie jutro zaprezentowany jako piłkarz RC Lens. Pięcioletni kontrakt został podpisany już zimą” - przekazał Tomasz Włodarczyk na Twitterze.

22-letni Poręba przeniesie się do Francji na zasadzie wolnego transferu, co jest efektem wygasającego kontraktu z Zagłębiem Lubin.

Urodzony w Legnicy Poręba jest wychowankiem Zagłębia. W jego pierwszym zespole zadebiutował w sezonie 2018/2019. Do tej pory pomocnik rozegrał w nim 98 meczów, notując cztery trafienia i pięć asyst.

Poręba, który jest młodzieżowym reprezentantem kraju, stworzy w Lens polskie trio razem z Przemysławem Frankowskim oraz Adamem Buksą. Pierwszy z nich ma już za sobą udany sezon w Ligue 1. Drugi, podobnie jak gracz Zagłębia, przenosi się do francuskiego klubu w ramach letniego okna. Według różnych źródeł New England Revolution zarobi na nim sześć-dziewięć milionów euro.

Lens zakończyło sezon 2021/2022 na siódmym miejscu w tabeli Ligue 1.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em FC Barcelona gotowa iść na wojnę z Martinem Braithwaite'em

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy