Zaha za 80 milionów funtów?!

Zaha za 80 milionów funtów?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Crystal Palace nie zamierza ułatwiać odejścia swojej największej gwieździe. Angielskie media podają, że londyński klub wycenił Wilfrieda Zahę na 80 milionów funtów.

Iworyjczyk nie tak dawno mówił, że chciałby doświadczyć Ligi Mistrzów. Tego na ten moment zapewnić nie może mu Crystal Palace. W związku z tym według „Daily Mail” zawodnik spotkał się ze Steve’em Parishem, prezesem klubu, i przekazał mu, że latem chciałby zmienić pracodawcę.

Na przeszkodzie do odejścia może, lecz nie musi, stanąć wycena „Orłów”. Anglicy żądają za blisko 27-letniego skrzydłowego 80 milionów funtów (około 92 miliony euro). Kwota ta ma pozwolić na dostateczne uzupełnienie kadry po odejściu jej największej gwiazdy. Mówi się, że w przypadku transferu byłego reprezentanta Anglii, który obecnie broni barw Wybrzeża Kości Słoniowej, na Selhurst Park ma przybyć dwóch-trzech nowych graczy. 

Ponadto zgoda na odejście Wilfrieda Zahy najprawdopodobniej będzie oznaczać pozostanie w zespole Aarona Wan-Bissaki, który jest łączony m.in. z Manchesterem United i Bayernem Monachium.

Jeśli zaś chodzi o Iworyjczyka, znajduje się on na celowniku Borussii Dortmund oraz Tottenhamu Hotspur.

Dodajmy, że w niedawno zakończonym sezonie 26-latek rozegrał 36 spotkań, strzelił 10 goli i zanotował tyle samo asyst. Jego umowa z Crystal Palace wygasa 30 czerwca 2023 roku. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy