Zakaria od lata w Premier League?!

2020-03-14 13:46:30; Aktualizacja: 4 lata temu
Zakaria od lata w Premier League?! Fot. Denis Zakaria I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sky Deutschland

Borussia Mönchengladbach po zakończeniu obecnego sezonu może stracić Denisa Zakarię. Szwajcarem interesuje się kilka dużych klubów, a faworytem do jego pozyskania wydaje się Manchester United.

23-latek w obecnej kampanii do tej pory radził sobie znakomicie, co już pod koniec października zaowocowało zainteresowaniem m.in. Barcelony, Borussii Dortmund, Arsenalu, Interu Mediolan czy Atlético Madryt. „Źrebaki” od początku nastawiały się na sprzedaż swojego zawodnika, licząc jednak na zarobek rzędu przynajmniej pięćdziesięciu milionów euro.

Teraz, jak donosi niemiecki oddział stacji Sky, liderem wyścigu po angaż Zakarii jest Manchester United, który od dłuższego czasu dąży do wzmocnienia środka pola. Piłkarz występujący na co dzień w Bundeslidze wpadł w oko Ole Gunnarowi Solskjærowi i wydaje się, że angielski klub jest niezwykle zdeterminowany, aby wygrać o niego walkę.

Biorąc jednak pod uwagę ogromną konkurencje oraz oczekiwania Borussii Mönchengladbach, należy przypuszczać, że cała operacja może przekroczyć kwotę 60 milionów euro.

28-krotny reprezentant Szwajcarii to nominalny defensywny pomocnik, który nie ma również problemów z grą na pozycji stopera. W tej kampanii wziął on udział w 31 spotkaniach, notując po drodze dwa trafienia i tyle samo asyst. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2022 roku.