Zamieszanie z książką o Krzysztofie Piątku. „Jej autor nigdy ze mną nie rozmawiał”

Zamieszanie z książką o Krzysztofie Piątku. „Jej autor nigdy ze mną nie rozmawiał”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Twitter I Piotr Stokłosa I Mateusz Borek I Krzysztof Piątek

W listopadzie ma ukazać się nowa książka o Krzysztofie Piątku. Jej zapowiedź wywołała spore zamieszanie.

Książkę „Być jak Krzysztof Piątek” wypuści na rynek wydawnictwo Znak. Jej autorem jest Paweł Sito. „Znajdziesz w niej wiele faktów z życia Piątka, a także poznasz kulisy piłkarskiej szatni. Dowiedz się, jaki jest sekret międzynarodowego sukcesu Il Pistolero!” - można było przeczytać w zapowiedzi.

Informacja na temat książki w zasadzie od razu spotkała się z krytyką ze strony kibiców i dziennikarzy. Biografia zawodnika mającego zaledwie 24 lat to jedno. Jeszcze większe kontrowersje wywołał jej podtytuł, który brzmi: „Historia piłkarskiego geniusza”.

„Ten podtytuł zrobi chłopakowi krzywdę. Niepotrzebnie. Krzysiek jest dobrym graczem a ma szansę stać się bardzo dobrym zawodnikiem. Nazywanie go geniuszem jest nieprawdziwe i nieroztropne. Bo jak określić Roberta Lewandowskiego, nie mówiąc już o Diego Maradonie?” - napisał na Twitterze Mateusz Borek, a podobne komentarze zamieściło wiele innych osób.

W końcu do całej sprawy odniósł się sam Piątek.

„Książka ta powstała bez mojej wiedzy i autoryzacji. Jako osoba publiczna nie mam wpływu na to, kto i kiedy zdecyduje się wydać kolejną wersję mojej historii. Nie jest to moja autobiografia, a autor nigdy ze mną nie rozmawiał. Nie miałem też wpływu na termin publikacji” - poinformował napastnik Milanu.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy