Zamieszanie z książką o Krzysztofie Piątku. „Jej autor nigdy ze mną nie rozmawiał”

Zamieszanie z książką o Krzysztofie Piątku. „Jej autor nigdy ze mną nie rozmawiał”
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Twitter I Piotr Stokłosa I Mateusz Borek I Krzysztof Piątek

W listopadzie ma ukazać się nowa książka o Krzysztofie Piątku. Jej zapowiedź wywołała spore zamieszanie.

Książkę „Być jak Krzysztof Piątek” wypuści na rynek wydawnictwo Znak. Jej autorem jest Paweł Sito. „Znajdziesz w niej wiele faktów z życia Piątka, a także poznasz kulisy piłkarskiej szatni. Dowiedz się, jaki jest sekret międzynarodowego sukcesu Il Pistolero!” - można było przeczytać w zapowiedzi.

Informacja na temat książki w zasadzie od razu spotkała się z krytyką ze strony kibiców i dziennikarzy. Biografia zawodnika mającego zaledwie 24 lat to jedno. Jeszcze większe kontrowersje wywołał jej podtytuł, który brzmi: „Historia piłkarskiego geniusza”.

„Ten podtytuł zrobi chłopakowi krzywdę. Niepotrzebnie. Krzysiek jest dobrym graczem a ma szansę stać się bardzo dobrym zawodnikiem. Nazywanie go geniuszem jest nieprawdziwe i nieroztropne. Bo jak określić Roberta Lewandowskiego, nie mówiąc już o Diego Maradonie?” - napisał na Twitterze Mateusz Borek, a podobne komentarze zamieściło wiele innych osób.

W końcu do całej sprawy odniósł się sam Piątek.

„Książka ta powstała bez mojej wiedzy i autoryzacji. Jako osoba publiczna nie mam wpływu na to, kto i kiedy zdecyduje się wydać kolejną wersję mojej historii. Nie jest to moja autobiografia, a autor nigdy ze mną nie rozmawiał. Nie miałem też wpływu na termin publikacji” - poinformował napastnik Milanu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Liverpool rezygnuje z walki o Puchar Anglii. W powtórzonym meczu na boisko wyjdą rezerwy Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Dani Ramírez coraz bliżej odejścia z ŁKS-u Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Piątek wciąż na radarze Tottenhamu Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Majecki przejdzie testy medyczne przed transferem do AS Monaco Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy