Zawodnik Rakowa Częstochowa rośnie na naszych oczach. „Fenomenalny. Może szybko uciec z Ekstraklasy”

2024-03-14 09:55:38; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Zawodnik Rakowa Częstochowa rośnie na naszych oczach. „Fenomenalny. Może szybko uciec z Ekstraklasy” Fot. Grzegorz Misiak /Foto PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa pokonał w zaległym meczu Ekstraklasy Koronę Kielce. Kolejny udany występ zaliczył Ante Crnac - tym razem jednak okrasił go świetnym golem. Kibice są zachwyceni.

Raków Częstochowa nie rozpoczął najlepiej rundy wiosennej. Po odpadnięciu z Pucharu Polski z Piastem Gliwice atmosfera stała się na tyle napięta, iż spekulowano o rozstaniu z Dawidem Szwargą. W siedzibie przy Limanowskiego zwołano nawet w trybie natychmiastowym spotkanie z zawodnikami, sztabem i członkami zarządu.

Kibice zauważają problemy, które trapią klub. Jeden z nich wiąże się z niezrealizowaną obietnicą - sprowadzeniem nowego napastnika.

Wyczekiwany transfer był jednym z pierwszych zadań dyrektora sportowego Samuela Cárdenasa. 

Ruchy Rakowa z ostatnich miesięcy nie są oceniane przesadnie dobrze. Jeszcze nie tak dawno wątpliwości dotyczyły również Ante Crnaca.

Młodziutki Chorwat wzmocnił szeregi mistrza Polski za grubo ponad milion euro. Mimo to widziano w nim raczej zawodnika do zbudowania aniżeli do gry w podstawowej jedenastce. 

W grze 20-latka nastąpił jednak zauważalny progres. Dawid Szwarga zaczął budować go częstymi występami, co dało efekty. Na przestrzeni rundy wiosennej zanotował on dwa gole i tyle samo asyst. Świetnym trafieniem z dystansu popisał się w starciu z Koroną Kielce.

Postawa Crnaca nie przeszła niezauważona.

„Wiele negatywnych rzeczy można mówić o Rakowie na wiosnę, jednak niewątpliwie duży progres notuje Ante Crnac. Zaczyna uwalniać swój potencjał i w najbliższej przyszłości w Częstochowie mogą doczekać się naprawdę - jak na Ekstraklasę - dobrego napastnika”.

„Raków ma prospekt bardzo dobrego napastnika, który wreszcie może zakończyć niekończącą się dyskusję. Ale nie na długo, bo Chorwat szybko może uciec z Ekstraklasy”.

„Ale o dziwo może się okazać, że brak kupna nowego napastnika nie będzie ogromnym problemem, bo ten młody Ante Crnac wyglądał naprawdę świetnie i widać w nim potencjał”.

Zdrowy rozsądek podpowiada jednak, że z oceną Crnaca należy jeszcze się wstrzymać. Oczekiwania wobec niego rosną, a ten musi najpierw zachować regularną formę. Z tym w Rakowie był ostatnio spory problem.