Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” fot. Dziurek / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Retesport

Zbigniew Boniek docenił progres, który zaliczyli Nicola Zalewski z AS Romy oraz Jakub Kiwior ze Spezii. Były prezes PZPN-u rozmawiał z włoskim radiem „Retesport”.

Reprezentacja Polski nie znajduje się ostatnimi czasy w najlepszej formie, lecz pod względem personalnym trudno odmówić jej potencjału na zamieszanie na Mistrzostwach Świata 2022. W rozmowie z włoskim radiem „Retesport” Zbigniew Boniek przewiduje, że naturalnym celem dla naszej kadry powinno być wyjście z grupy, ponieważ w dalszej fazie wiele zależy już od drabinki oraz dyspozycji dnia.

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie omieszkał też skomentować postępów, które dzięki grze na włoskich boiskach zaliczają polskie talenty. Mowa tu o będących w bardzo dobrej formie Nicoli Zalewskim oraz Jakubie Kiwiorze.

- Nicola Zalewski zagrał dwa mecze jako skrzydłowy w formacji 1-3-4-3, był bardzo dobry przeciwko Walii i jako jeden z nielicznych nie zawiódł w meczu z Holandią. Robi wielkie postępy - powiedział Zbigniew Boniek o graczu AS Romy.

- Widać, że teraz na boisku jest znacznie pewniejszy, jest kompletnym zawodnikiem, może grać zarówno po prawej, jak i po lewej stronie. José Mourinho miał wobec niego wspaniałe podejście, dając mu grać w najdelikatniejszym momencie sezonu.

Zdaniem Zbigniewa Bońka, świetlana przyszłość czeka również defensora, któremu wróży nawet rychłą przeprowadzkę do znacznie lepszego klubu.

- Jakub Kiwior? Grając w Spezii robi duże postępy, jest bardzo uporządkowany. Wiem, że interesuje się nim kilka drużyn, myślę, że latem może stać się jednym z głównych bohaterów rynku transferowego. Ma duże pole do poprawy, ale już teraz jest mocny technicznie i bardzo ciekawy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy