Zbigniew Boniek o Superlidze: To było tak banalne i amatorskie, że ciężko to skrytykować

Zbigniew Boniek o Superlidze: To było tak banalne i amatorskie, że ciężko to skrytykować fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Corriere dello Sport

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezes UEFA, Zbigniew Boniek, udzielił wywiadu, w którym odniósł się do pomysłu powstania Superligi.

W ostatnich dniach najwięcej w światowym futbolu mówiło się o powstaniu Superligi. W rolę jej założyciela miało wcielić się dwanaście klubów. Ostatecznie jednak te plany spełzły na niczym.

Teraz do całej sprawy postanowił odnieść się Zbigniew Boniek. Prezes PZPN-u i wiceprezes UEFA jest zaskoczony nieudolnością marketingową pomysłodawcy nowych rozgrywek.

- Czy spodziewałem się tak szybkiego porzucenia pomysłu? Bardziej byłem zaskoczony sposobem, w jaki oni to ogłosili. Czekałem, że dojdzie do konferencji prasowych w Paryżu lub Londynie ze wszystkimi dwunastoma prezydentami klubów. Zamiast tego ogłoszono to późno w nocy - stwierdził.

- Tak naprawdę to mi nawet trudno to skrytykować, bo było to banalne i amatorskie. Pojawiło się mnóstwo różnych błędów. Ani przez chwile nie pojawił się żaden blef z ich strony, który wywarłby presję na UEFA - dodał.

Więcej na temat: Zbigniew Boniek Polska Superliga UEFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Tokio 2020: Do rozegrania zostały dwa mecze. Znamy finalistów Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy