Zbigniew Boniek z głośnym powrotem do polskiej piłki?! „Mógłbym to robić tylko w tych klubach”

Zbigniew Boniek z głośnym powrotem do polskiej piłki?! „Mógłbym to robić tylko w tych klubach” fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Meczyki.pl [YouTube]

Zbigniew Boniek od pewnego czasu piastuje ważną funkcję w UEFA. Jak się jednak okazuje, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej myśli o powrocie do polskiej piłki, co ujawnił w rozmowie na kanale Meczyki.pl.

Zbigniew Boniek w 2021 roku zwolnił posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Chwilę wcześniej został wybrany wiceprezesem UEFA. We władzach europejskiej federacji zasiada już od 2017 roku.

67-latek regularnie komentuje sprawy dotyczące polskiej piłki. Jak sam przyznał, myśli o czymś więcej.

Boniek pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał w Zawiszy Bydgoszcz, gdzie błyszczał w drużynach młodzieżowych. To właśnie z bydgoskiego klubu wyciągnął go Widzew Łódź.

Tam spisywał się znakomicie, notując świetne występy w europejskich pucharach. Pobyt w Łodzi otworzył mu drogę do wielkiej kariery, wiodącej przez Juventus i AS Romę.

Emerytowany pomocnik nie ukrywa, że nadal darzy Zawiszę i Widzów szczególnym sentymentem. Więź jest na tyle duże, że chciałby pomóc tym klubom.

- Mam też ambicje i zastanawiam się nad pracą przy jakimś klubie. Sprawa jest bardzo prosta. Jeśli chciałbym funkcjonować w polskiej piłce, to mógłbym to robić tylko w dwóch klubach: w Widzewie Łódź lub Zawiszy Bydgoszcz. Ale mówię - mógłbym. Jeszcze wielką miłością darzę Polonię Bydgoszcz, w której grał mój ojciec, ale tam, wydaje mi się, piłka jest na dalszym torze - powiedział 80-krotny reprezentant kraju w programie „Porozmawiajmy o piłce” na kanale Meczyki.pl.

Z pewnością więcej wsparcia potrzebuje obecnie ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego. Zajmuje ona trzecią lokatę w tabeli III ligi grupy drugiej. Do liderującego Świtu Skolwin traci dwanaście punktów.

Widzew z kolei okupuje dwunastą pozycję w Ekstraklasie. Notuje drugą kampanię z rzędu w polskiej elicie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa Wieczysta Kraków zainteresowała się drugim byłym napastnikiem Legii Warszawa 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel 39-letni Thiago Silva z zaskakującym pomysłem. Ma ambitny cel Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rúben Amorim zaskoczy wyborem nowego klubu?! Rafa Lopes może wrócić do Polski Rafa Lopes może wrócić do Polski Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” Gwiazdor Realu Madryt podsumowany. „Haniebny charakter. Nie wie, jak przegrywać, ani jak wygrywać” FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico FC Barcelona nie odpuszcza. Joan Laporta sugeruje nawet powtórzenie El Clásico Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców Iga Świątek gościła na El Clásico. Swoim wpisem zaskoczyła część kibiców

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy