Zegar tyka. Kiedy kończy się letnie okno transferowe 2022?

Zegar tyka. Kiedy kończy się letnie okno transferowe 2022? fot. Shutterstock
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Przed nami ostatnie godziny letniego okna transferowego. Kluby uwijają się w ukropie, by dopiąć wymarzone transakcje, spoglądając nerwowo na zegar. Ile czasu im zostało?

Letnie mercato, jak to już przeważnie bywa, obfitowało w duże i niekiedy zaskakujące transfery.

Szaleńcza ofensywa FC Barcelony i jej rynkowe utarczki z Chelsea, rekordowe lato w Nottingham Forest, zdesperowane działania Manchesteru United czy w końcu Monza, która postawiła w tym oknie zdecydowanie na ilość, kontraktując - uwaga - dziewiętnastu zawodników. Czy takie działania wpłyną pozytywnie na ambitny projekt duetu Berlusconi - Galliani? To już temat na inną okazję.

Na wszelkie podsumowania przyjdzie pora, aczkolwiek już teraz jest pewne, że ponownie najwięcej pieniędzy wydali przedstawiciele Premier League - ponad dwa miliardy euro.

Działo się naprawdę sporo, a przecież to jeszcze nie koniec. Czekamy nadal na kilka oficjalek, które mogą zostać potwierdzone dosłownie na sekundy przed ostatnim dzwonkiem – kilka transakcji też na pewno upadnie z powodu braku czasu.

No właśnie, a ile tego czasu pozostało? Jeśli jesteś kibicem z Rumunii, Mołdawii czy Belgii, to możesz spać spokojnie, gdyż twoja drużyna do 6 września może spokojnie wzmacniać kadrę. W czołowych ligach sytuacja jest już bardziej napięta.

Co ważne, rynek w Polsce otwarty będzie, na modłę czołowych lig w Europie, do 1 września. Pierwotnie miał kończyć się 31 sierpnia o godzinie 23:59, ale został wydłużony o dobę.

***

Okno transferowe LATO 2022

Czołowi reprezentanci europejskiej piłki:

Anglia – 1 września 23:59

Hiszpania – 1 września 23:59

Niemcy – 1 września 18:00

Włochy - 1 września 20:00

Francja – 1 września 23:00

***

Polska - 1 września 23:59

Pozostałe: 

Holandia - 31 sierpnia 23:59

Szkocja, Portugalia – 1 września 23:59

Mołdawia, Rumunia – 5 września 23:59

Belgia, Bułgaria, Słowacja - 6 września 23:59

Czechy, Rosja, Turcja – 8 września 23:59

Grecja, Serbia – 15 września 23:59

Bośnia - 16 września 23:59

Ukraina - 22 września 23:59

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry Cristiano Ronaldo z astronomiczną ofertą. 225 milionów dolarów za trzy lata gry

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy