Zidane: Benzema jest dla nas jak Cristiano Ronaldo!

Zidane: Benzema jest dla nas jak Cristiano Ronaldo! fot. FotoPyk
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Marca

Trener Realu Madryt Zinedine Zidane uważa, że klub nie musi już tęsknić za Cristiano Ronaldo, ponieważ ma Karima Benzemę.

Real Madryt rozbił Galatasaray 6:0 i mimo początkowych problemów jest już bardzo blisko przypieczętowania awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Swoją cegiełkę dołożył do tego Karim Benzema, który zdobył dwie bramki w tym spotkaniu, a do tego zaliczył asystę przy ostatnim trafieniu Rodrygo, dzięki czemu młodzieniec mógł skompletować hat-tricka. Zidane nie ukrywa, że jest pod wielkim wrażeniem Francuza.

- Jego liczby mówią same za siebie - twierdzi szkoleniowiec, pytany o napastnika, który już kilkukrotnie musiał mierzyć się z falami krytyki w swoim kierunku.

- Ludzie, którzy lubią piłkę nożną wiedzą, jak wielką ma on jakość. Jest ważny dla zespołu, dla naszego ataku. Radzi sobie bardzo dobrze. Jedyne co się zmieniło po odejściu Cristiano Ronaldo to to, że Karim jest znacznie bardziej dojrzały.

- On jest ojcem, radzi sobie dobrze. Wiele rzeczy jednak się ostatnio wydarzyło, co ma przełożenie na sytuację na boisku.

Benzema zdobył swojego 50. bramkę w Lidze Mistrzów, dzięki czemu przegonił w tej klasyfikacji Alfredo di Stefano. Zdaniem Zidane'a jest to wystarczający argument, by móc porównywać Francuza do Cristiano Ronaldo.

- Bardzo się cieszę z jego powodu. Przegonił prawdziwą legendę, wielkiego Alfredo di Stefano. Teraz Karim jest dla historii klubu jak Cristiano Ronaldo. Robi niesamowite rzeczy, a my musimy się tym cieszyć i maksymalnie to wykorzystywać.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy