Zidane po spotkaniu z Celtą. Między innymi o wystawieniu Keylora Navasa

Zidane po spotkaniu z Celtą. Między innymi o wystawieniu Keylora Navasa fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Źródło: AS

Zinédine Zidane wypowiedział się na temat sobotniej wygranej Realu Madryt z Celtą Vigo (2:0), w tym m.in. obecności w jedenastce „Królewskich” Keylora Navasa.

Dla Francuza było to pierwsze spotkanie po powrocie do klubu ze stolicy Hiszpanii. 46-latek poczynił kilka zmian w składzie. Oprócz Navasa znaleźli się w nim m.in. Marcelo, Isco i Gareth Bale. Dające trzy punkty bramki zdobyła ostatnia dwójka.

- Pierwsza połowa była trochę skomplikowana. Druga również była trudna, ale zawodnicy ciężko pracowali. Jestem szczęśliwy, ponieważ najważniejszą rzeczą było dzisiaj odniesienie zwycięstwa. Cieszę się z trafienia Isco. Teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna i będziemy mieli trochę czasu na uporządkowanie pewnych spraw. Zostało nam 10 meczów i chcemy jak najlepiej zakończyć sezon.

- Mam dobre odczucia. Szukaliśmy wyniku i osiągnęliśmy cel. Początek nie należał do nas, ale byliśmy cierpliwi.

- Lubię Courtois. Thibaut wielokrotnie pokazywał, że jest świetnym bramkarzem, ale chcę, by Keylor też czuł się ważny. Nie zapominam o zasługach tego pierwszego. Keylor po prostu grał mniej i musi częściej pojawiać się na murawie.

- Będę liczył na każdego. Również na Courtois czy Reguilóna. Keylor, Marcelo czy Isco również są jednak dobrymi zawodnikami. Będę korzystał ze wszystkich - powiedział Zidane.

Real z dorobkiem 54 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli LaLiga.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy