Zieliński wciąż bez nowej umowy. Sensacyjny transfer?!

Zieliński wciąż bez nowej umowy. Sensacyjny transfer?! fot. SSC Napoli
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato

Piotr Zieliński nadal nie przedłużył umowy z Napoli. To z kolei może przybliżyć go do przeprowadzki na Parc des Princes.

Polak od początku tego sezonu spisuje się raczej poniżej oczekiwań. Pomimo to w Neapolu nikt nie ma jednak wątpliwości co do jego potencjału. Z tego względu władze robią wszystko, by przedłużyć z nim umowę.

Obecny kontrakt Zielińskiego z wicemistrzem Włoch obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku. Od dłuższego czasu trwają negocjacje w sprawie kontynuowania współpracy. Na ten moment nie udało się jednak osiągnąć zadowalającego obie strony konsensusu.

Kością niezgody jest w tym momencie klauzula odstępnego. Prezydent Napoli, a więc Aurelio de Laurentiis, chce, by w umowie znalazł się zapis mówiący o tym, że jeśli jakiś klub zechce kupić Polaka, musi liczyć się z wydatkiem rzędu 130 milionów euro. Na takie rozwiązanie nie są w stanie zgodzić się agenci wychowanka Zagłębia Lubin.

Impas w rozmowach powoduje, że rodzą się plotki na temat przyszłości Zielińskiego na Stadio San Paolo. Od kilku miesięcy mówi się coraz częściej, że w jego przypadku najlepszym rozwiązaniem byłaby zmiana otoczenia.

Chętnych na pozyskanie 25-latka nie brakuje. Najczęściej mówi się o nim w kontekście przeprowadzki na Wyspy, jednak włoskie media twierdzą, że chrapkę na niego ma Paris Saint-Germain, które bacznie śledzi całą sytuację i chętnie widziałoby go u siebie.

Środkowy pomocnik występuje w Napoli od lata 2016 roku. Łącznie rozegrał dla tej drużyny 151 meczów. Strzelił w nich 20 bramek. Do swojego dorobku dorzucił dziesięć asyst.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka 15 lat od śmierci Krzysztofa Nowaka Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy