Zimowa rewolucja w Slavii

2017-12-17 16:15:16; Aktualizacja: 6 lat temu
Zimowa rewolucja w Slavii Fot. Transfery.info
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: isport.blesk.cz

W zimowym okienku transferowym zespół Slavii Praga powinno opuścić trzech doświadczonych zawodników.

Drużynę mistrza Czech czeka wiele zmian. Przeciętna postawa podopiecznych Jaroslava Silhavy w rundzie jesiennej zmusza włodarzy Slavii do interwencji. Zapowiedzią zimowej rewolucji może okazać się zatrudnienie nowego dyrektora sportowego, Jana Nezmara.

Według najnowszych doniesień zespół ze stolicy Czech może opuścić trzech doświadczonych zawodników. Mowa o Dušanie Švento, Halilu Altintopie i Ruslanie Rotaniu.

Švento od dłuższego czasu boryka się z problemami zdrowotnymi. Słowak trafił do Slavii w 2016 roku. W rundzie jesiennej rozegrał raptem 68 minut. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu.

Sporym rozczarowaniem jest postawa Altintopa. Władze Slavii wiązały z nim spore nadzieje. Niebezpodstawnie, bo 38-krotny reprezentant Turcji przychodził do HET Liga jako podstawowy zawodnik Augsburga. Jego dyspozycja w rundzie jesiennej pozostawia jednak wiele do życzenia i 35-latek dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Los kolegów najprawdopodobniej podzieli też Rotań. Postawa kapitana reprezentacji Ukrainy budzi wiele kontrowersji. Kibice mistrza Czech zarzucają mu brak zaangażowania i domagają się jego odejścia. 36-letni pomocnik rozegrał w tym sezonie 14 spotkań.

Na półmetku sezonu Slavia plasuje się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 32 „oczek”. Na czele znajduje się Viktoria Pilzno. Podopieczni Pavla Vrby zgromadzili na swoim koncie 46 punktów.