Zinédine Zidane z sentymentalnym powrotem na ławkę trenerską?! „Do tej pory nie brał tego pod uwagę”

Zinédine Zidane z sentymentalnym powrotem na ławkę trenerską?! „Do tej pory nie brał tego pod uwagę” fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: L'Equipe

Jeśli Zinédine Zidane nie zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Francji, to możliwy będzie powrót do piłki klubowej. Jedną z opcji dla 50-latka może wkrótce stanowić Juventus, o czym informuje „L'Equipe”.

Francja, choć nie zdołała obronić tytułu mistrza świata, to wiele jest przesłanek ku temu, że Didier Deschamps i tak zachowa posadę. Wkrótce powinien złożyć podpis pod kontraktem, który zapewni mu pracę do końca mundialu w 2026 roku.

W związku z tym smakiem będzie musiał obejść się Zinédine Zidane. Przez długi czas mówiło się bowiem, że to właśnie on jest szykowany do przejęcia schedy po 54-latku. Tak się jednak prawdopodobnie nie stanie.

To duży cios dla byłego trenera Realu Madryt, który w ostatnim czasie sukcesywnie odrzucał kolejne propozycje od takich tuz, jak Manchester United oraz Paris Saint-Germain, a na końcu zostanie prawdopodobnie z niczym.

W takim wypadku media wieszczą rychły powrót szkoleniowca do piłki klubowej. O ile dwie wspomniane opcje już mu odpadły, o tyle na horyzoncie pojawiają się jeszcze inne możliwości. Jedną z nich stanowi Juventus.

Zespół z Turynu jest obecnie pogrążony w kryzysie i wielu ekspertów domaga się zwolnienia Massimiliano Allegriego. Czy Zidane może go zastąpić?

Do tej pory 50-latek nie brał tego pod uwagę, o czym informuje „L'Equipe”. Być może jednak pozostanie Deschampsa na stanowisku selekcjonera „Trójkolorowych”, zmieni podejście Francuza i ruszy on do negocjacji z Włochami, których przecież czeka sportowa rewolucja związana z dymisją zarządu.

Jeśli rzeczywiście tak się stanie, będzie to powrót Zidane'a do Turynu. W barwach „Starej Damy” występował bowiem jako piłkarz w latach 1996-2001.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza Dlatego Real Madryt zrezygnował z transferu Kaia Havertza AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte AC Milan rusza po rewelację LaLigi! Rozmowy rozpoczęte Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy