Ziyech ze zgodą na odejście z Ajaksu

Ziyech ze zgodą na odejście z Ajaksu
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: De Telegraaf

Podczas styczniowego okna transferowego może dojść do długo wyczekiwanego odejścia Hakima Ziyecha z Ajaksu.

Marokańczyk, po znakomitym poprzednim sezonie, ubiegłego lata liczył na możliwość dołączenia do większego klubu. Kiedy jednak zaczęły się po niego zgłaszać ekipy pokroju Sevilli, 26-latek szybko zmienił nastawienie i postanowił podpisać nowy kontrakt z Ajaksem.

W bieżącej kampanii prawoskrzydłowy w dotychczas rozegranych 28 meczach brał udział w zdobyciu aż 29 goli przez swoją drużynę (osiem trafień i 21 asyst), dlatego władze „Synów Bogów” nie ukrywają, że jeśli tylko Ziyech będzie chciał zmienić klub, nikt nie będzie na siłę zatrzymywać go w Amsterdamie. A wszystko po to, aby gracz mógł nadal się rozwijać.

– Jeśli chodzi o Hakima, często myślałem, że osiągnął już swój kres możliwości, ale on co sezon robi krok naprzód. Czasami mówię mu, że mógłby zostać legendą Ajaksu, zatem dlaczego miałby odchodzić? Jeśli jednak mam być szczery, wkrótce skończy 27 lat i jest w najlepszym momencie swojej kariery. W związku z tym, kiedy tylko będzie w stanie zrobić dalszy krok, o czym zresztą rozmyśla, otrzyma zgodę na odejście – oznajmił Marc Overmars, dyrektor sportowy Ajaksu.

Ziyech na Johan Cruyff ArenA trafił latem 2016 roku, a obecnie może się on pochwalić dorobkiem 48 bramek i 82 asyst w 158 spotkaniach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Dominik Furman wróci do Ekstraklasy?! Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery Legia Warszawa finalizuje dwa letnie transfery FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy FC Barcelona: Czas zastąpić Busquetsa. TRZECH zawodników na szczycie listy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy