Zjazd Rakowa Częstochowa. Różnica jest naprawdę duża

2024-05-19 15:05:06; Aktualizacja: 5 miesięcy temu
Zjazd Rakowa Częstochowa. Różnica jest naprawdę duża Fot. Tomasz Kudala / PressFocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa uległ Cracovii 0:2 i zmniejszył swoje szanse na zakończeniu sezonu na podium w tabeli Ekstraklasy.

Cracovia objęła prowadzenie w starciu z Rakowem Częstochowa pod koniec pierwszej połowy. Do siatki trafił Benjamin Källman, który dobił wcześniejszy strzał Michała Rakoczego. Dla fińskiego napastnika to dziewiąty gol w tym sezonie Ekstraklasy.

Po przerwie znakomite podanie od Patryka Makucha wykorzystał Rakoczy, dając swojej drużynie zwycięstwo 2:0.

Wygrana z mistrzem Polski ma dla krakowian dużą wartość, ponieważ dała im utrzymanie na najwyższym rodzimym szczeblu. Podopieczni Dawida Kroczka mają w tym momencie na koncie 39 punktów i wyprzedzają strefę spadkową o cztery.

Dla Rakowa to z kolei już dziewiąta porażka w tym sezonie. Częstochowianie zgromadzili dotychczas 52 „oczka” i jeżeli Legia Warszawa pokona w niedzielę Wartę Poznań, stracą oni szanse na zajęcie miejsca na podium.

W oczy rzuca się różnica punktowa między dorobkiem Rakowa z obecnego i poprzedniego sezonu. Rok temu na tym etapie miał on ich 74. Zakończył go z 75.

W całych poprzednich rozgrywkach zespół pod wodzą Marka Papszuna zanotował pięć przegranych. Pod batutą Dawida Szwargi, który latem już na pewno pożegna się z klubem, zaliczył ich więc blisko dwa razy więcej.

Zdaniem części mediów niewykluczony, a wręcz bardzo możliwy, jest powrót do klubu Papszuna, ale potwierdzający to komunikat wciąż się nie pojawił.