Zlatan Ibrahimović przed ważną decyzją. Kluczowe spotkanie kwestią dni

Zlatan Ibrahimović przed ważną decyzją. Kluczowe spotkanie kwestią dni fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Zlatan Ibrahimović jest nastawiony na przedłużenie wygasającego kontraktu z Milanem. W najbliższych dniach spotka się z władzami klubu w celu omówienia warunków dalszej współpracy - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Doświadczony napastnik wpłynął w niesamowity sposób na poprawę wyników osiąganych przez „Rossonerich” i przyczynił się do wywalczenia przez klub pierwszego mistrzostwa Włoch od 2011 roku.

On sam w w drugiej połowie zakończonego sezonu nie odgrywał istotnej roli pod względem sportowym z powodu zmagania się z przewlekłym problemem z kolanem. Mimo to reprezentant Szwecji nie opuścił zespołu i do samego końca wspierał go na tyle, na ile było to możliwe.

Zlatan Ibrahimović zapłacił za to koniecznością poddania się operacji, która pozbawiła go szansy powrotu na boisko w tym roku.

W efekcie zaczęto w mediach poważnie spekulować o sensie kontynuowania kariery przez 40-letniego zawodnika. A ten w trakcie minionego sezonu musiał zmagać się nie tylko z kłopotami zdrowotnymi, ale i z przedwczesną śmiercią wieloletniego agenta oraz przyjaciela - Mino Raioli.

Dziennikarze „La Gazzetta dello Sport” przekonują, że napastnik dokładnie przemyślał w ostatnich tygodniach wykonanie następnego kroku i postanowił o jeszcze jeden sezon przedłużyć umowę z Milanem.

Szwed spotka się w najbliższych dniach z kierownictwem zespołu w celu wypracowania nowego porozumienia z „symboliczną” pensją i szeregiem bonusów, których aktywacja będzie uzależniona od wyników osiąganych przez drużynę oraz samego piłkarza po powrocie do pełni sił na początku 2023 roku.

Ibrahimović w trakcie swojego drugiego pobytu na San Siro, poprzednio występował w latach 2010-2012, rozegrał 74 mecze, notując w nich 36 trafień oraz 11 asyst.

***

Zlatan Ibrahimović ze szczerą wiadomością po operacji kolana. „Nigdy nie cierpiałem tak bardzo na boisku i poza nim”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi Wisła Kraków sonduje transfer napastnika z zespołu LaLigi OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League OFICJALNIE: Issa Diop zmienia klub w Premier League Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha Zwrot akcji w sprawie Mateusza Klicha OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Brentford sprowadził następcę Christiana Eriksena OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy