Zlatan Ibrahimović świętuje. Jego zespół zdobył mistrzostwo w niesamowitych okolicznościach [OFICJALNIE]

Zlatan Ibrahimović świętuje. Jego zespół zdobył mistrzostwo w niesamowitych okolicznościach [OFICJALNIE] fot. Bukharev Oleg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Zlatan Ibrahimović stał się w 2019 roku posiadaczem 25 procent udziałów w Hammarby IF. Od tego czasu świętował z klubem wywalczenie Pucharu Szwecji. A teraz przychodzi mu cieszyć się ze zdobycia pierwszego mistrzowskiego tytułu przez... drużynę kobiet i to w bardzo wyjątkowych okolicznościach.

Emerytowany napastnik niedługo po udaniu się do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował karierę w barwach Los Angeles Galaxy, zainwestował prywatne środki w rozwój Hammarby IF.

Wówczas zaczęto gorąco spekulować, że przed zawieszeniem korków na kołek założy koszulkę zespołu ze Sztokholmu w charakterze czynnego zawodnika.

Zlatan Ibrahimović miał jednak inny plan i ostatnie chwile bogatej przygody z futbolem spędził w Milanie. W międzyczasie „Bajen” odnieśli swój pierwszy poważny sukces w nowej erze w postaci sięgnięcia po Puchar Szwecji w 2021 roku.

Na kolejny przyszło im poczekać do ostatniej serii gier o mistrzostwo... kobiet, gdzie trwała rywalizacja na żyletki pomiędzy Hammarby IF a BK Häcken.

Oba zespoły wywalczyły identyczną liczbę punktów przed decydującą kolejką i w myśli obowiązującego regulaminu o wyższości jednego nad drugim, w przypadku zachowania tej sytuacji, miał zdecydować bilans bramkowy.

Ten stawiał w korzystniejszym położeniu podopieczne legendy szwedzkiego futbolu, mające trzy trafienia przewagi nad rywalkami. Dlatego te przystąpiły niezwykle zmobilizowane do rywalizacji z Piteą i rozbiły ją 4:0.

W tym samym czasie Hammarby grało z IFK Norrköping, gdzie już przed przerwą wywalczyło dwubramkowe prowadzenie, które utrzymało do końca meczu.

Dzięki temu o losach kobiecego mistrzostwa Szwecji zdecydowała... jedna bramka na korzyść „Bajen” (60:16 - 53:10).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Wisła Kraków przeprowadzi hitowy transfer?! To zdobywca Pucharu Francji Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Nicola Zalewski zmieni klub nawet za 18 milionów euro?! Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego bramkarza [OFICJALNIE] Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Legia Warszawa złożyła za niego trzy oferty. Bramkarz klubu z Ekstraklasy potwierdził, że wcześniej był bardzo blisko transferu do niej Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Piotr Stokowiec był gotowy to zrobić, skończyło się zupełnie inaczej. „Szybko poszło” Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Co na to Borussia Dortmund? Marco Reus z jasnym stanowiskiem w sprawie przyszłości Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE] Beniaminek Ekstraklasy z nowym trenerem. ŁKS Łódź ogłosił następcę Piotra Stokowca [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy