Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu

Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Robert Lewandowski znalazł się w czołowej dziesiątce plebiscytu Złotej Piłki za 2019 rok. Po zakończeniu gali Polak podzielił się komentarzem do wyników głosowania dziennikarzy z całego świata.

Znakomita forma strzelecka „Lewego” nie pozwoliła mu na końcowy triumf. Przypomnijmy, że do momentu zakończenia głosowania, tj. ósmego listopada, pokonywał on bramkarzy rywali 44 razy. Dla porównania Lionel Messi zdobył w tym czasie 39 bramek.

Pomimo tego to Argentyńczyk ostatecznie został wybrany najlepszym piłkarzem 2019 roku w plebiscycie organizowanym przez „France Football”. Z kolei polski napastnik musiał zadowolić się ósmym miejscem. 31-latek nie ukrywa jednak, że już sama możliwość uczestniczenia w gali była dla niego czymś dużym.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że jako osoba z Polski, będąc tutaj na takiej gali, jest to dla mnie zaszczyt. Może nie za każdym razem mogłem przyjechać, w tym roku się udało, i tak jak powiedziałem, fajnie tu być – powiedział w rozmowie ze stacją TVP Sport.

Polak na gali zajął zaszczytne miejsce w pierwszym rzędzie obok takich piłkarzy jak Lionel Messi czy Virgil van Dijk. Jak jednak sam zdradził, z uwagi na barierę językową nie było mu dane zbyt długo porozmawiać z gwiazdą reprezentacji Argentyny i Barcelony.

– Te znajomości są bardziej z boisk. Może nie w takich strojach, ale ja nie mam z tym problemu. Dobrze się czuję, też jestem w garniturze, dlatego podchodzę do tego z uśmiechem na twarzy. Z Leo jest trochę problem językowy, dlatego wymieniliśmy tylko kilka słów, nic wielkiego – stwierdził.

Lewandowski, choć z pewnością liczył na wyższe miejsce, do wyników głosowania podchodzi ze sporym dystansem.

– Rozczarowania żadnego nie ma. Cieszę się, że mogę tu być. To dla mnie coś innego. Wiadomo, że jak to plebiscyty - czasami są rozczarowania albo jakieś niespodzianki - rządzą się własnymi prawami. Gratulację dla zwycięzcy, a tak naprawdę dla wszystkich osób, które mogły się tutaj znaleźć – rzekł.

– Wszystko, co robię teraz w tym sezonie, to też będzie procentowało także w przyszłym. Podchodzę do tego na spokojnie. To są rankingi, które czasami szokują bardziej lub mnie, ale ja to akceptuję. Nie mam żadnego żalu i tak do tego podchodzę – dodał.

Pełna klasyfikacja Złotej Piłki 2019.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy