Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu

Złota Piłka 2019: Lewandowski skomentował wyniki plebiscytu fot. FotoPyk
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Robert Lewandowski znalazł się w czołowej dziesiątce plebiscytu Złotej Piłki za 2019 rok. Po zakończeniu gali Polak podzielił się komentarzem do wyników głosowania dziennikarzy z całego świata.

Znakomita forma strzelecka „Lewego” nie pozwoliła mu na końcowy triumf. Przypomnijmy, że do momentu zakończenia głosowania, tj. ósmego listopada, pokonywał on bramkarzy rywali 44 razy. Dla porównania Lionel Messi zdobył w tym czasie 39 bramek.

Pomimo tego to Argentyńczyk ostatecznie został wybrany najlepszym piłkarzem 2019 roku w plebiscycie organizowanym przez „France Football”. Z kolei polski napastnik musiał zadowolić się ósmym miejscem. 31-latek nie ukrywa jednak, że już sama możliwość uczestniczenia w gali była dla niego czymś dużym.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że jako osoba z Polski, będąc tutaj na takiej gali, jest to dla mnie zaszczyt. Może nie za każdym razem mogłem przyjechać, w tym roku się udało, i tak jak powiedziałem, fajnie tu być – powiedział w rozmowie ze stacją TVP Sport.

Polak na gali zajął zaszczytne miejsce w pierwszym rzędzie obok takich piłkarzy jak Lionel Messi czy Virgil van Dijk. Jak jednak sam zdradził, z uwagi na barierę językową nie było mu dane zbyt długo porozmawiać z gwiazdą reprezentacji Argentyny i Barcelony.

– Te znajomości są bardziej z boisk. Może nie w takich strojach, ale ja nie mam z tym problemu. Dobrze się czuję, też jestem w garniturze, dlatego podchodzę do tego z uśmiechem na twarzy. Z Leo jest trochę problem językowy, dlatego wymieniliśmy tylko kilka słów, nic wielkiego – stwierdził.

Lewandowski, choć z pewnością liczył na wyższe miejsce, do wyników głosowania podchodzi ze sporym dystansem.

– Rozczarowania żadnego nie ma. Cieszę się, że mogę tu być. To dla mnie coś innego. Wiadomo, że jak to plebiscyty - czasami są rozczarowania albo jakieś niespodzianki - rządzą się własnymi prawami. Gratulację dla zwycięzcy, a tak naprawdę dla wszystkich osób, które mogły się tutaj znaleźć – rzekł.

– Wszystko, co robię teraz w tym sezonie, to też będzie procentowało także w przyszłym. Podchodzę do tego na spokojnie. To są rankingi, które czasami szokują bardziej lub mnie, ale ja to akceptuję. Nie mam żadnego żalu i tak do tego podchodzę – dodał.

Pełna klasyfikacja Złotej Piłki 2019.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Brzęczek: Gdyby doszło do meczów marcowych, zostałby powołany do reprezentacji Polski Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Villas-Boas podjął decyzję. Portugalczyk zostaje w Olympique'u Marsylia! Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Coutinho poważną opcją dla Newcastle United. Ma być na liście DWÓCH trenerów Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Legia II Warszawa vs Sokół Ostróda. Burmistrz Ostródy zwrócił się z prośbą o pomoc... do Zbigniewa Bońka Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Real Madryt włącza się do walki o środkowego obrońcę, którego określano... „nowym Ødegaardem” Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Czołowe kluby piłkarskie świata pomagają w poszukiwaniu zaginionych dzieci i nastolatków Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda Real Madryt: Zapadła decyzja o powrocie Ødegaarda

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy