Złota Piłka 2021: Lionel Messi docenił klasę Roberta Lewandowskiego. „Powinieneś wygrać w 2020 roku”

2021-11-29 22:07:54; Aktualizacja: 2 lata temu
Złota Piłka 2021: Lionel Messi docenił klasę Roberta Lewandowskiego. „Powinieneś wygrać w 2020 roku” Fot. TVP Sport
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: TVP Sport

Lionel Messi po raz siódmy w karierze otrzymał Złotą Piłkę dla najlepszego gracza mijającego roku wręczaną przez magazyn „France Football”. Argentyńczyk w trakcie swojego przemówienia po otrzymaniu statuetki wypowiedział się w bardzo miłych słowach o Robercie Lewandowskim.

Przecieki przedostające się w ostatnich tygodniach do mediów w kwestii laureata 65. ceremonii wręczenia Złotej Piłki przez magazyn „France Football” okazały się prawdziwe i tym samym gwiazdor Paris Saint-Germain może siódmy raz w swojej karierze i po raz pierwszy jako gracz ekipy z Parc des Princes cieszyć się z otrzymanej nagrody równoznacznej z tytułem najlepszego zawodnika mijającego roku.

Drugie miejsce w plebiscycie przypadło Robertowi Lewandowskiego, co jest od dziś najlepszym wynikiem osiągniętym przez Polaka w historii, ponieważ w przeszłości dwukrotnie na trzeciej pozycji plasowali się Kazimierz Deyna (1974) i Zbigniew Boniek (1982).

Snajper Bayernu Monachium może czuć się w pewnym stopniu niepocieszony, ponieważ przed rokiem był murowanym faworytem do otrzymania tego prestiżowego wyróżnienia.

Niestety organizatorzy gali Złotej Piłki postanowili ją odwołać z uwagi na pandemię koronawirusa i między innymi do tej sytuacji w swoim przemówieniu odniósł się Leo Messi, który stwierdził otwarcie, że reprezentant „Biało-Czerwonych” powinien wtedy otrzymać tę nagrodę.

- Robert, uważam, że powinieneś wygrać Złotą Piłkę w 2020 roku. Wszyscy wiemy, że byłeś najlepszy i mam nadzieję, że „France Football” ci ją da, ponieważ zasługujesz na to, by mieć ją też u siebie - przyznał Messi.

Na pocieszenie Lewandowskiemu pozostało mu wręczone na gali w paryskim Théâtre du Châtelet wyróżnienie w postaci tytułu najlepszego strzelca 2021 roku przyznanego przez „L'Equipe”.

***

Złota Piłka 2021: Pełna klasyfikacja tegorocznej edycji plebiscytu [OFICJALNIE]