Złota Piłka 2021: Nowy przeciek w sprawie zwycięzcy. Miał już zostać poinformowany i udzielić tradycyjnego wywiadu

2021-11-05 18:04:27; Aktualizacja: 2 lata temu
Złota Piłka 2021: Nowy przeciek w sprawie zwycięzcy. Miał już zostać poinformowany i udzielić tradycyjnego wywiadu Fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: RTP Sport

Pojawiły się nowe informacje na temat zwycięzcy Złotej Piłki 2021. Rádio e Televisão de Portugal, portugalski nadawca publiczny, podaje, że po nagrodę sięgnie Leo Messi.

Plebiscyt Złotej Piłki wzbudza wielkie emocje wśród kibiców z całego świata. Z jednej strony wszelkie przecieki przed ogłoszeniem zwycięzcy, zwłaszcza, jeśli później się nie sprawdzają, wprowadzają tylko niepotrzebne zamieszanie. Z drugiej jednak - nie ma się co dziwić, że takowe się przytrafiają.

Niedawno w sieci pojawiła się lista z rzekomą punktacją tegorocznego plebiscytu. Pierwsze miejsce zajmował na niej Robert Lewandowski. Do całej sprawy odniósł się Philippe Auclair, korespondent organizującego Złotą Piłkę „France Football” w Anglii. Jak poinformował: „Doszły mnie słuchy, że kilka kont udostępnia na Twitterze rzekome wydruki rankingu Złotej Piłki za 2021 rok. Uwaga dla zainteresowanych: wszystko to są fałszywki, z tego prostego powodu, że my, France Football, nigdy, przenigdy, nie wydrukowaliśmy żadnego rankingu przed ujawnieniem wyników, nawet do użytku wewnętrznego”.

Dzisiaj RTP Sport podało, że po statuetkę sięgnie Messi. Portugalskie źródło twierdzi, iż Argentyńczyk został poinformowany o zwycięstwie przez „France Football” i udzielił już francuskiemu magazynowi wywiadu, który tradycyjnie pojawi się już po ogłoszeniu wyników.

Informacja od RTP Sport na pewno wygląda na bardziej wiarygodną od zdjęcia z głosami, które tak naprawdę nie wiadomo, jak znalazło się w sieci. Na potwierdzenie tego przecieku przyjdzie nam jednak poczekać do 29 listopada, kiedy to zostanie wręczona nagroda.

34-letni Messi już teraz jest rekordzistą pod względem liczby wygranych Złotych Piłek. Jeśli zwycięży również w tym roku, będzie miał ich na koncie siedem.

Lukas Podolski o plebiscycie Złotej Piłki: Gówno mnie on obchodzi. Wyboru powinno się dokonywać na podstawie konkretnej pozycji