Złota Piłka 2021: Nowy przeciek w sprawie zwycięzcy. Miał już zostać poinformowany i udzielić tradycyjnego wywiadu

Złota Piłka 2021: Nowy przeciek w sprawie zwycięzcy. Miał już zostać poinformowany i udzielić tradycyjnego wywiadu fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: RTP Sport

Pojawiły się nowe informacje na temat zwycięzcy Złotej Piłki 2021. Rádio e Televisão de Portugal, portugalski nadawca publiczny, podaje, że po nagrodę sięgnie Leo Messi.

Plebiscyt Złotej Piłki wzbudza wielkie emocje wśród kibiców z całego świata. Z jednej strony wszelkie przecieki przed ogłoszeniem zwycięzcy, zwłaszcza, jeśli później się nie sprawdzają, wprowadzają tylko niepotrzebne zamieszanie. Z drugiej jednak - nie ma się co dziwić, że takowe się przytrafiają.

Niedawno w sieci pojawiła się lista z rzekomą punktacją tegorocznego plebiscytu. Pierwsze miejsce zajmował na niej Robert Lewandowski. Do całej sprawy odniósł się Philippe Auclair, korespondent organizującego Złotą Piłkę „France Football” w Anglii. Jak poinformował: „Doszły mnie słuchy, że kilka kont udostępnia na Twitterze rzekome wydruki rankingu Złotej Piłki za 2021 rok. Uwaga dla zainteresowanych: wszystko to są fałszywki, z tego prostego powodu, że my, France Football, nigdy, przenigdy, nie wydrukowaliśmy żadnego rankingu przed ujawnieniem wyników, nawet do użytku wewnętrznego”.

Dzisiaj RTP Sport podało, że po statuetkę sięgnie Messi. Portugalskie źródło twierdzi, iż Argentyńczyk został poinformowany o zwycięstwie przez „France Football” i udzielił już francuskiemu magazynowi wywiadu, który tradycyjnie pojawi się już po ogłoszeniu wyników.

Informacja od RTP Sport na pewno wygląda na bardziej wiarygodną od zdjęcia z głosami, które tak naprawdę nie wiadomo, jak znalazło się w sieci. Na potwierdzenie tego przecieku przyjdzie nam jednak poczekać do 29 listopada, kiedy to zostanie wręczona nagroda.

34-letni Messi już teraz jest rekordzistą pod względem liczby wygranych Złotych Piłek. Jeśli zwycięży również w tym roku, będzie miał ich na koncie siedem.

Lukas Podolski o plebiscycie Złotej Piłki: Gówno mnie on obchodzi. Wyboru powinno się dokonywać na podstawie konkretnej pozycji

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Neymar coraz bardziej otwarty na odejście z PSG Josip Juranović łączony z hitowym transferem Josip Juranović łączony z hitowym transferem Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Lech Poznań negocjuje transfer środkowego obrońcy Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] Transfery - Relacja na żywo [26/06/2022] OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka OFICJALNIE: Gareth Bale dokonał wyboru. Poznaliśmy nowy klub Walijczyka Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Ángel Di María o plotkach transferowych. „Juventus? Skupiam się na wakacjach” Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora Lech Poznań z drugą ofertą za Damiana Kądziora

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy