Znane wyniki plebiscytu Złotej Piłki 2021?! „France Football” twierdzi, że to niemożliwe

Znane wyniki plebiscytu Złotej Piłki 2021?! „France Football” twierdzi, że to niemożliwe fot. Christian Bertrand / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Philippe Auclair [Twitter]

W Internecie pojawiają się różnego rodzaju grafiki i zestawienia, które wskazywałyby na to, że głosy dotyczące Złotej Piłki za 2021 rok zostały policzone, a zwycięzca jest już znany. Philippe Auclair, korespondent „France Football” w Anglii, stanowczo temu zaprzecza.

Gala francuskiego dziennika odbędzie się dopiero 29 listopada, przy czym już teraz nie brakuje „przecieków” dotyczących ewentualnego następcy. Jedno z zestawień sugerowało, że najlepszym piłkarzem dobiegającego końca roku kalendarzowego zostanie Robert Lewandowski, w innym królował Lionel Messi. Czy istotnie są podstawy, aby brać tego typu spekulacje na poważnie? Głos w tej sprawie zabrał Philippe Auclair.

„Doszły mnie słuchy, że kilka kont udostępnia na Twitterze rzekome wydruki rankingu Złotej Piłki za 2021 rok. Uwaga dla zainteresowanych: wszystko to są fałszywki, z tego prostego powodu, że my, France Football, nigdy, przenigdy, nie wydrukowaliśmy żadnego rankingu przed „ujawnieniem wyników”, nawet do użytku wewnętrznego” – napisał korespondent dziennika w Anglii.

Bacząc na ostatnie doniesienia, wśród faworytów z pewnością są Robert Lewandowski, Lionel Messi, Jorginho czy Karim Benzema.

W poprzednim roku nagrody nie wręczono. Wcześniej triumfował Messi.

Złota Piłka jest corocznym plebiscytem organizowanym przez „France Football”. Wśród jego triumfatorów znajdziemy między innymi takie legendy, jak Eusébio, Gerd Müller, Johan Cruyff, Franz Beckenbauer czy Zinedine Zidane. Ostatnie edycje zmonopolizowali Messi i Cristiano Ronaldo z jednym wyjątkiem, gdy w 2018 roku nagrodę zgarnął Luka Modrić.

Spośród Polaków do tej pory w wielkiej trójce znaleźli się tylko Zbigniew Boniek (1982) oraz Kazimierz Deyna (1974). Lewandowski do tej pory nie dostąpił tego zaszczytu, chociaż w 2020 roku, gdy plebiscyt odwołano, uznawano go za zdecydowanego faworyta do wygranej.

***

30 nominowanych do Złotej Piłki 2021

Mateusz Borek zaskoczył wyborem swojego faworyta do zdobycia Złotej Piłki

Więcej na temat: Złota Piłka Złota Piłka 2021

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Ángel Di María coraz bliżej nowego klubu. Do ustalenia ostatnie szczegóły Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Paulo Sousa faworytem do objęcia reprezentacji Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Gabriel Jesus odchodzi z Manchesteru City Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Nowy napastnik wysoko na liście życzeń Bayernu Monachium Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio Zagraniczny transfer Łukasza Poręby. Stworzy polskie trio OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego OFICJALNIE: Wielki powrót Erana Zahaviego James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta James Rodríguez nie zmienia swojego stanowiska. Odrzucona oferta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy