Złota Piłka 2021: Robert Lewandowski jak Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek

2021-11-27 09:15:51; Aktualizacja: 2 lata temu
Złota Piłka 2021: Robert Lewandowski jak Kazimierz Deyna i Zbigniew Boniek Fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Bayern Insider

Robert Lewandowski znajdzie się na pewno na podium plebiscytu Złotej Piłki. Taką informację miał otrzymać od magazynu „France Football” - poinformowali Christian Falk oraz Tobi Altschäffl w podcaście „Bayern Insider”.

Kapitan reprezentacji Polski jest w ostatnich tygodniach obiektem nieustannych plotek łączących go z wygraniem wspomnianej nagrody. Jednocześnie inne, równie wiarygodne, źródła przekonują, że po raz siódmy trafi ona w ręce Lionela Messiego.

O tym, jaka jest prawda, dowiemy się na oficjalnej gali odbywającej się w poniedziałkowi wieczór w paryskim Théâtre du Châtelet, gdzie osobiście pojawi się nie tylko Robert Lewandowski, ale i Argentyńczyk.

Christian Falk oraz Tobi Altschäffl przekonywali w podcaście „Bayern Insider”, że obecność znakomitych zawodników na tym wydarzeniu jest związana z wysłaną im informacją ze strony magazynu „France Football” na temat tego, że jeden i drugi znaleźli się na podium corocznego zestawienia.

W zaistniałej sytuacji możemy przyjąć za pewnik, że snajper Bayernu Monachium zostanie trzecim wyróżnionym w ten sposób Polakiem. W przeszłości na trzecim miejscu w tym prestiżowym plebiscycie plasowali się Kazimierz Deyna (1974) i Zbigniew Boniek (1982).

Lewandowski najprawdopodobniej przebije obie legendy, ponieważ trudno sobie wyobrazić, aby ostatecznie nie znalazł się na pierwszej lub drugiej pozycji.

Transmisję z przebiegu poniedziałkowej gali będziemy mogli śledzić na TVP Sport od godziny 19:00 (start gali o 20:30). Do tego u nas zostanie przeprowadzona tekstowa relacja na żywo.