Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE]

Zmiany w obostrzeniach pandemicznych dotyczących piłki nożnej [OFICJALNIE] fot. Narodowy Fundusz Zdrowia
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ministerstwo Zdrowia

19 kwietnia w życie wejdą nowe zasady, które umożliwią rywalizację sportową na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.

Pandemia koronawirusa nadal nie odpuszcza. Choć w ostatnich dniach przyglądając się liczbie zakażeń, widać tendencję spadkową, to liczba zgonów nadal może budzić niepokój.

W środowe popołudnie odbyła się zatem kolejna konferencja Ministra Zdrowia, Adam Niedzielski. Na niej poinformował on o nowych decyzjach rządu.

- Dopuszczamy aktywność fizyczną na świeżym powietrzu dla grupy 25 osób. Podkreślam, chodzi o współzawodnictwo na świeżym powietrzu, bo tutaj ryzyko zakażenia i transmisji choroby jest zdecydowanie mniejsze. Z tego powodu dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego, co miało miejsce do tej pory - stwierdził szef Ministerstwa Zdrowia.

Nowe zasady wejdą w życie od 19 kwietnia. Na ten moment nie ma nowych informacji odnośnie do tego, kiedy na trybuny stadionów będą mogli wrócić kibice.

Dzięki nowym obostrzeniom do gry wracają nie tylko drużyny młodzieżowe. Wznowione (o ile zostały wcześniej zawieszone) zostaną też najprawdopodobniej rozgrywki piłkarskie na wszystkich szczeblach seniorskich.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Nie tylko Legia Warszawa. Już trzy polskie kluby chcą Bogusza Paulinho bliski powrotu do Europy Paulinho bliski powrotu do Europy Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Ricardo Sá Pinto znów do wzięcia. Portugalczyk rezygnuje z pracy w Turcji [OFICJALNIE] Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Real Madryt: Florentino Pérez gra w swoją grę w sprawie Mbappé Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Gianni Infantino proponuje zmiany na rynku transferowym Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Filip Kostić może odejść z Eintrachtu Frankfurt. Hitowy transfer na widoku Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy Zé Roberto o Neymarze: Brakuje mu konsekwencji. Vinícius jest obecnie lepszy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy