2024-08-10 17:46:51; Aktualizacja: 1 godzina temu
Znakomity początek sezonu. Strzelił gola w każdym z dotychczasowych występów w I lidze [WIDEO] Fot. Artur Kraszewski / Pressfocus
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

Górnik Łęczna pokonał w sobotnim meczu I ligi Polonię Warszawa 3:1. Jednego z goli strzelił Damian Warchoł, który zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Górnik Łęczna podejmował Polonię Warszawa na swoim terenie w ramach czwartej kolejki I ligi. Podopieczni Pavola Staňo objęli trafienie w 15. minucie po golu Przemysława Banaszaka. W drugiej połowie kolejną bramkę dorzucił Damian Warchoł, a następnie do siatki znowu trafił Banaszak. W doliczonym czasie gry straty ekipy gości zmniejszył Bartłomiej Poczobut, ale skończyło się na 3:1.

W sobotę Warchoł popisał się skutecznym uderzeniem z pola karnego po dograniu piłki przez Branislava Spáčila. 29-letni ofensywny pomocnik trafił tym samym do siatki w czwartym kolejnym czwartoligowym spotkaniu. Wcześniej uczynił to w starciach ze Stalą Stalowa Wola, Stalą Rzeszów oraz ŁKS-em Łódź.

To dopiero początek sezonu, ale w tym momencie przewodzi on klasyfikacji strzelców. Tuż za nim znajduje się Banaszak, któremu zresztą w potyczce z Polonią asystował.

Warchoł trafił do Łęcznej na początku roku. Kilka miesięcy wcześniej rozstał się z Wisłą Płock. W piłkarskim CV ma na koncie pobyty w GKS-ie Bełchatów, Widzewie Łódź, Rakowie Częstochowa, Olimpii Grudziądz, MKS-ie Kluczbork, KKS-ie 1925 Kalisz, Unii Skierniewice, Pelikanie Łowicz i Legii Warszawa (głównie w rezerwach, ale zaliczył też występ w Ekstraklasie).

Górnik z dorobkiem 10 punktów zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli I ligi, ale kolejka trwa.