Znowu wielki problem z prawami telewizyjnymi we Francji

Znowu wielki problem z prawami telewizyjnymi we Francji
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: LFP | L'Équipe

LFP (organ, który prowadzi najważniejsze profesjonalne ligi piłkarskie we Francji) ma plan na to co zrobi, jeśli nie uda mu się dojść do porozumienia z żadną stacją telewizyjną w sprawie praw do transmisji Ligue 1. Stworzy własny kanał!

LFP nadal szuka stacji telewizyjnej, która byłaby chętna pokazywać wszystkie mecze w przyszłym sezonie Ligue 1. Aktualnie negocjacje z beIN Sports i Canal + nie posuwają się naprzód. Co prawda druga z wymienionych stacji ma prawa do 20% meczów Ligue 1 przez następne trzy sezony. Oznacza to, że mogą pokazywać dwa najciekawsze mecze w każdej kolejce. Jednak LFP szuka chętnego na transmitowanie pozostałych ośmiu meczów. Na to nie jest chętne ani Canal+, ani beIN Sports. Obie stacje zgodnie twierdzą, że jest to dla nich zupełnie nieopłacalne finansowo i LFP żąda za dużo za pełen pakiet Ligue 1.

Niemniej jednak L'Équipe ujawnia, że LFP planuje stworzyć własny kanał telewizyjny, który będzie transmitował 80% meczów, czyli wszystkie spotkania, które nie będą pokazywane na antenie Canal+. I choć żadna decyzja nie została jeszcze podjęta, do mediów przedostała się informacja ile miałby kosztować dostęp do takiego kanału. Fani ligi francuskiej musieliby zapłacić 10 lub 11 euro miesięcznie, aby obejrzeć wspomniane 80% meczów Ligue 1. W planach jest także transmitowanie na tym kanale wszystkich spotkań Ligue 2.

Pomysł utworzenia własnego kanału telewizyjnego został szczegółowo opisany w tym tygodniu podczas posiedzenia zarządu LFP i coraz więcej wskazuje na to, że ta inicjatywa wejdzie w życie i to już od przyszłego sezonu.

Oznacza to, że Canal + zachowa prawo do transmisji dwóch meczów w kolejce, ale pozostałe osiem spotkań Ligue 1 oraz dziesięć starć Ligue 2 będzie pokazywane na nowym kanale, utworzonym przez LFP. Prezydenci klubów Ligue 1 oraz Ligue 2 mieli rzekomo zaaprobować tę inicjatywę.

Jednak francuski organ nadal chciałby zaczekać, aby znaleźć inne rozwiązanie. W szczególności liczy na gest beIN Sports, który nadal bierze udział w negocjacjach. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta w ciągu kilku tygodni, najprawdopodobniej 3 czerwca na posiedzeniu zarządu LFP.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy