Zoo FC zdegradowane przez FIFA za korupcję [OFICJALNIE]

Zoo FC zdegradowane przez FIFA za korupcję [OFICJALNIE] fot. Taljat David / Shutterstock.com
Redakcja
Redakcja
Źródło: FIFA

Komisja dyscyplinarna FIFA uznała klub Zoo Kericho FC winny korupcji i zdegradowała drużynę do Division One League, czyli na trzeci poziom rozgrywkowy w Kenii.

Od dawna spekulowano o potencjalnym ustawianiu spotkań przez Zoo FC. Sam trener klubu Herman Iswekha przyznawał, że niektórzy z jego piłkarze mogli brać udział w korupcji. W styczniu 2020 roku klub zwolnił trzech podejrzanych zawodników. Później z tego samego powodu odeszło jeszcze czterech.

We wtorek FIFA poinformowała o wyniku śledztwa i zdegradowała drużynę dwa szczeble niżej.

„Komisja Dyscyplinarna FIFA uznaje, że Zoo FC odpowiedzialnym za działania związane z manipulowaniem wynikami spotkań i rozgrywkami piłkarskim. […] Decyzja o ukaraniu Zoo FC jest związana z serią ustawionych meczów w latach 2018-2020 przez osoby należące do klubu” – czytamy w oświadczeniu.

Właściciel Zoo FC, Kennedy Ochieng, zapowiedział, że złoży odwołanie w trybie pilnym. Chcę jak najszybciej rozwiązać sytuacje, ponieważ liga ma zostać wznowiona 12 maja. Uważa również swój klub za niewinny, bowiem sam zgłosił sprawę do FIFA i zwolnił siedmiu zawodników, których podejrzewał o korupcję.

Kenijska federacja potwierdziła sankcję FIFA i oświadczyła, że na ten moment wznowią ligę bez Zoo FC.

Klub został założony w 2009 roku, a w 2017 roku pierwszy raz awansował do Premier League. Przed zdegradowaniem zajmował ostatnie - osiemnaste - miejsce w tabeli.

KACPER SASIAK

Więcej na temat: Oficjalnie Zoo Kericho FC Kenia FIFA

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy