Zoria Ługańsk na wojennej ścieżce z agentem. Z klubu mogą odejść kluczowi gracze

Zoria Ługańsk na wojennej ścieżce z agentem. Z klubu mogą odejść kluczowi gracze
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TaToTake (YouTube)

Michaił Spiwakowski, jeden z prowadzących na kanale TaToTake, przekazał szokujące wieści odnośnie sytuacji Zorii Ługańsk. Według ukraińskiego dziennikarza klub już niedługo może stracić kilku czołowych piłkarzy.

Drużyna, która największe triumfy święciła w czasach istnienia Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej (trzy tytuły mistrzowskie) oraz Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich (mistrzostwo), aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligowej.

Liderami „Chłopaków” są Mykyta Kameniuka, Witalij Wernydub oraz Mykyta Szewczenko, a na tle reszty poza tym ostatnim wyróżniają się m.in. Jewhen Czeberko, Bohdan Ledniew, Władysław Koczerhin i Władysław Kabajew. Jak się jednak okazuje, wkrótce część z tych zawodników może zmienić pracodawcę.

Według Spiwakowskiego problem leży w klauzulach odstępnego, które na prośbę Wadima Szablija, agenta piłkarskiego, wpisano do umów Czeberki czy Artema Hromowa. Są one zaniżone i tym samym przyszłość poszczególnych graczy jest już w zasadzie przesądzona.

Poza wspomnianymi piłkarzami, z Zorii odejdą Bohdan Mychajliczenko, Ołeksandr Tymczyk oraz Ledniew (ich wypożyczenia dobiegają końca). Ponadto przyszłość Dmytra Iwanisenii oraz Zauria Macharadze stoi pod olbrzymim znakiem zapytania. W konsekwencji zespół może opuścić aż siedmiu graczy.

Dobra wiadomość jest taka, że w ostatnim czasie udało się nakłonić m.in. wspomnianych Wernyduba i Kabajewa czy Dmytra Chomczenowskiego do podpisania nowych umów ze zdecydowanie wyższymi klauzulami odstępnego.

Jak poinformował również dziennikarz, po najbliższej kolejce ligowej ma dojść do spotkania agenta, trenera Wiktora Skrypnyka i właściciela klubu Jewhenija Hiellera. Celem jest rozwiązanie tej patowej sytuacji, w której nie dość, że zawodnicy otrzymują zaniżone wyceny, to jeszcze są sprowadzani na zasadzie wypożyczeń, bez możliwości przedłużenia z nimi współpracy.

Gdyby jednak nie udało się wypracować konsensusu i zażegnać kryzysu, może się okazać, że trzecia siła ukraińskiej ekstraklasy wkrótce będzie musiała wymienić niemal połowę swojej kadry.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice OFICJALNIE: Patryk Lipski w Piaście Gliwice Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem Manchester United: Alexis Sánchez definitywnie żegna się z klubem FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji FIFA 21: Już nie tylko Piemonte Calcio. Roma FC dołącza do rywalizacji OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] OFICJALNIE: Komplet strojów Wisły Kraków na nowy sezon [WIDEO] Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Arsenal coraz bliżej przejęcia Williana Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Jagiellonia Białystok pracuje nad ściągnięciem Černycha Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino Lech Poznań: Marchwiński na radarze Torino

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy