Został MVP spotkania, Pep Guardiola sprowadził go na ziemię. „Nie spisał się. To nie jest jego praca...”

2024-05-11 17:17:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Został MVP spotkania, Pep Guardiola sprowadził go na ziemię. „Nie spisał się. To nie jest jego praca...” Fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz Źródło: BBC Sport

Manchester City rozprawił się w wyjazdowym starciu z Fulham, wygrywając 4:0. Dwa gole dla zdobył Joško Gvardiol, ale Pep Guardiola nie był całkowicie zadowolony z jego występu. „W przypadku obrońców to jest najważniejsze” - tłumaczył Hiszpan.

Manchester City odrobił stratę i znajduje się na dobrej drodze, by obronić mistrzowski tytuł. W siedmiu ostatnich spotkaniach sięgał po komplet punktów, dzięki czemu znajduje się na szczycie tabeli.

W 37. kolejce podopieczni Pepa Guardioli rozprawili się z Fulham. 

Świetną formę strzelecką podtrzymał w sobotniej rywalizacji Joško Gvardiol, który zanotował dwa trafienia. To jego pierwszy dublet w barwach „Obywateli” a piąta bramka łącznie.

Chorwat otrzymał dobre recenzje po spotkaniu, lecz znacznie surowiej ocenił go Pep Guardiola. 

- Operuje bardzo dobrze obiema nogami; normalnie grając lewą nogą, trudno jest go kontrolować prawą, ale z nim jest zupełnie odwrotnie – czuje się bardziej komfortowo, grając prawą niż lewą. Ten gol, możliwe, że pozyskaliśmy jednego z lepszych skrzydłowych. Jego opanowanie przed bramką jest naprawdę dobre - zaczął Hiszpan.

Następnie opiekun mistrzów Anglii przeszedł do krytycznych uwag.

- W drugiej połowie nie spisał się dobrze. Stracił mnóstwo piłek. W przypadku obrońców najważniejsze jest to, aby zapewnić bezpieczeństwo; prosta gra jest najtrudniejszą rzeczą w piłce nożnej. A jeśli zdobędzie gole, to mile widziany dodatek – ale to nie jest jego praca. Jego zadaniem jest bycie obrońcą i bezpieczna gra - dodał.

Joško Gvardiol, sprowadzony latem za około 90 milionów euro, przeżywał w tej kampanii różne chwile. Mimo to za nim udane miesiące okraszone 39 występami.