„Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO]

2024-05-17 23:35:30; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
„Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] Fot. FotoPyK
Paweł Hanejko Źródło: Rafał Musioł [Twitter]

Górnik Zabrze zremisował z Puszczą Niepołomice (1-1), a po spotkaniu kibice wystosowali specjalny apel w stosunku do Erika Janžy. Kontrakt Słoweńca wygasa wraz z końcem bieżącego sezonu.

Górnik Zabrze mierzył się w piątkowy wieczór z Puszczą Niepołomice. Podopieczni Jana Urbana od 19. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Dani Pacheco.

Mimo to prowadzenie gospodarzom dał w 36. minucie Adrian Kapralik. Ostatecznie jednak gości wyrównali dzięki bramce Jakuba Bartosza.

Drużyna Tomasza Tułacza również kończyła potyczkę w dziesiątkę, bo w 89. minucie z boiska wyleciał Thiago Rodrigues de Souza.

Górnik Zabrze ostatecznie zremisował z Puszczą Niepołomice 1-1 i stracił przez to matematyczne szanse na mistrzostwo Polski. Zaraz po rywalizacji kibice dziękowali swoim pupilom za udany sezon, a przy okazji wystosowali specjalny apel do Erika Janžy.

„Erik, zostać z nami” - skandowali po końcowym gwizdku.

Umowa reprezentanta Słowenii z obecnym klubem wygasa 30 czerwca 2024 roku. Do tej pory nie została przedłużona, ale fani mają nadzieję, że w obliczu potencjalnych zmian właścicielskich 30-latek zostanie w klubie.

Obecny sezon w jego wykonaniu to 23 spotkania i cztery asysty.

Janža prawdopodobnie znajdzie się w kadrze swojej drużyny narodowej na Mistrzostwa Europy w Niemczech, które odbędą się na przełomie czerwca oraz lipca.