Zrobił furorę. Teraz ma zastąpić Roberto De Zerbiego

2024-05-18 19:49:30; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Zrobił furorę. Teraz ma zastąpić Roberto De Zerbiego
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: The Telegraph

Brighton & Hove Albion postara się o zatrudnienie Kierana McKenny z Ipswich Town - podaje „The Telegraph”. To właśnie on miałby zastąpić odchodzącego Roberto De Zerbiego.

Dość niespodziewanie w sobotnie popołudnie gruchnęła wiadomość o odejściu Roberto De Zerbiego. Włoch opuści stery Brighton & Hove Albion po zakończeniu sezon.

44-latek jest przymierzany do zastąpienia Thomasa Tuchela w roli trenera Bayernu Monachium.

W związku z rzeczoną decyzją „Mewy” rozpoczną w najbliższym czasie poszukiwania nowego menedżera. Zdaniem „The Telegraph”, władze klubu wyznaczyły już nawet jednego kandydata. Jest nim Kieran McKenna.

Ta nominacja nie powinna dziwić, bowiem północnoirlandzki szkoleniowiec wykonał kawał świetnej roboty w szeregach swojego dotychczasowego pracodawcy, czyli ekipy Ipswich Town.

Wraz z „Tractor Boys” wywalczył dwa awanse z rzędu, zaczynając od poziomu League One. Zajęcie drugiego miejsca w bieżącym sezonie Championship oznacza, że już za kilka miesięcy na Portman Road zawita piłka prosto z Premier League.

Imponujące osiągnięcia McKenny nie umknęły uwadze angielskich klubów. Sieci na 38-letniego menedżera miał zarzucić już Manchester United, w którym McKenna pracował między innymi jako opiekun zespołu do lat 18, a następnie asystent menedżera pierwszego zespołu.

Roberto De Zerbi poprowadzi Brighton & Hove Albion po raz ostatni w niedzielę na The Amex, gdzie dowodzony przez niego zespół stawi czoła wspomnianemu Manchesterowi United.