Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji

Zwrot akcji w sprawie meczów Ekstraklasy. Transmisje o krok od otwartej telewizji fot. Grzegorz Misiak / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Kacper Sosnowski [Sport.pl]

Mecze Ekstraklasy znowu w Telewizji Polskiej? Wszystko wskazuje na to, że tak się stanie - podaje Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

W ostatnich sezonach Telewizja Polska pokazywała jeden mecz z każdej kolejki Ekstraklasy. Wydawało się, że tak samo będzie w rozgrywkach 2023/2024, ale w ostatnich tygodniach w jej ramówce próżno było szukać transmisji ze spotkań rodzimej ligi. Publiczny nadawca po prostu nie dogadał się z Canal+, który pierwotnie miał wycenić sublicencję nawet na 70 milionów złotych. Poprzedni prezes TVP Jacek Kurski ponoć był w stanie wyłożyć takie pieniądze. Nowy Mateusz Matyszkowicz - nie.

Telewizja Polska sama wyceniła ją na... siedem-osiem milionów złotych (uznano, że przy takiej kwocie inwestycja może się zwrócić), co spotkało się z wiadomą reakcją drugiej strony. Potem propozycję zwiększono do kilkunastu milionów, ale i to nie przekonało Canal+.

Sytuacja była patowa i wydawało się, że nic się już nie zmieni, ale teraz pojawiło się światełko w tunelu.

Kacper Sosnowski nie podaje kwoty - jego zdaniem negocjacje odnośnie jej cały czas trwają, natomiast twierdzi, że rozmowy są na finiszu i porozumienie jest o krok. W grę wchodzą transmisje po 15 października.

Co istotne - chodzi o 34 mecze, a z racji tego, że sezon już trwa, w niektóre weekendy Telewizja Polska mogłaby pokazywać dwa spotkania.


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów WAŻNE: Rekrutacja do Transfery.info. Szukamy redaktora/redaktorki newsów, redaktora/redaktorki działu Ekstra oraz specjalisty/specjalistki od social mediów Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Szczegóły transferu następcy Vladana Kovačevicia. Raków Częstochowa ubił dobry interes Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Prezes klubu Rafała Gikiewicza oszalał! Znokautował sędziego. Natychmiastowa reakcja związku [WIDEO] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa interesował się i rozmawiał z ważną postacią z Jagiellonii Białystok [POTWIERDZONE] Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego Stanowisko Werderu Brema w sprawie przyszłości Dawida Kownackiego OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach OFICJALNIE: Zaskakujący ruch na zapleczu Ekstraklasy. Trener zwolniony po poniesieniu... trzech porażek w 17 ligowych meczach Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE] Raków Częstochowa potwierdził pierwszy zimowy transfer [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy